Stopa Locacorten

Stopa Locacorten https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33489/stopa-locacorten-33489.jpg 4 31 8

Stopa Locacorten je detektivní novela a námětově čerpá z pokřivených mezilidských vztahů a slabosti lidské psychiky.

Anasa
05.03.2023 3 z 5

Lehké čtení třeba na cestu vlakem. Žádné velké napětí, s vrahem jsem byla napřed před policisty. Připomíná takové ty novinové příběhy typu Nejzajímavější případ kapitána ... Jen je trochu delší. Ale tyhle příběhy jsem v novinách četla ráda, takže trochu nostalgie a za mě dobrý.

jarin58
04.04.2022 3 z 5

Krátká,dobrá detektivka.

knihomolka1197
09.03.2021 5 z 5

Jedna z prvních detektivek, kterou jsem od M. Brůhové četla a musím říct, že mně nadchla. Tato detektivka se dočkala také televizního zpracování s názvem "Příbuzenstvo". V rolích kriminalistů se představili skvělí herci Rudolf Hrušínský a Viktor Presiss.

Koka
12.06.2020 4 z 5

Příběh hodně těží ze "specifik" doby socialismu: nedostatek bytů, který v těch letech devastoval tisíce rodin a rozvracel vztahy, a nedostatek léků, který měl za následek zdravotní potíže, podplácení, shánění "po známosti".
Motiv zločinu byl tedy brzo jasný, ale uchazečů o titul pachatel bylo hodně. Vyšetřování je přímočaré a jde hodně po "psychologii", vyhodnocování fyzických stop se tam jaksi ani moc nekoná.
Napsáno zručně, šikovně. Na cestu z jedné konečné metra na druhou - ideální!

moničina
05.06.2017 5 z 5

Výborná kniha ako jej o ostatné detektívky. Podla tejto knihy vznikol film Příbuzenstvo, ktorý bol ale slabší než kniha

Filatov
04.06.2014 2 z 5

Detektivka, ze které dýchne československé prostředí a děj je jednoduchý a proplynete jím jakoby nic. Příběh ani moc nenadchne, ale alespoň jsem dostal odpověď na otázku co je to vlastně ten Locacorten. S tím jsem si lámal hlavu a jsem rád, že jsem dostal odpověď :-)

inule
11.05.2013 4 z 5

Na Brůhové mě baví její styl vyprávění i popis postav. I tady nezklamala a opět jsem přečetla jedním dechem.

ladyAgathaCh
16.03.2013 4 z 5

Moje citová záležitost. První dospělá detektivka, kterou jsem četla. Ani ten socialistický tón mi nevadí, naopak, dodává knížce ten správný podtón nostalgie. Dnešní čtenáře už asi neoslní, ale já nemůžu jinak, než čtyři hvězdičky.