Století páry

Století páry

Svět se na okamžik zastavil a teď se váhavě jako ospalý kolos rozhoduje, na kterou stranu padne. Mocní metafyzikové si mysleli, že mohou přírodní zákony ohýbat dle libosti, teď se však na ně v oblacích páry žene průmyslová revoluce a hrne zažité pořádky na smetiště dějin. Ani nově vzniklá industriální říše to nemá snadné. Trolové, sloužící jako pracovní otroci, se začali vzpouzet a bojovat o svá práva. Do těchto neklidných časů se narodil pistolník, nájemný ochránce i zabíječ nestvůr Fastynger van Hauten, kterému se zatím povedlo zklamat každého, kdo se k němu upnul. Vydává se do divokých pralesů, na opuštěná pohřebiště i do spletitých uliček, kde bojuje se svými nepřáteli i sám se sebou a každým svým skutkem rozhoupává misky vah osudu do bláznivého tance....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30678/stoleti-pary-30678.jpg 4.259
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton

LN88
23.11.2017

Tohle není sice mé oblíbené téma, ale knihu jsem zhtnul jedním dechem, určitě doporučuji!

OrthoSan
28.05.2017

Století páry je skvělá knížka, rozhodně doporučuji každému, kdo se dostal alespoň za Slabikář. Je to prima počtení. On vůbec Schink píše dobře.

lucie.8
02.06.2016

Zajímavý a hodně promyšlený steampunkový svět a hlavní hrdina. Jak už to bývá některé povídky byly lepší, některé horší.

TajtaHF
17.01.2016

Vyborna knizka, po dlouhe dobe nelituju investovanych penez. Dobre vymysleny a fungujici svet. Hrdinove, kteri krome cerne a bile disponuji spoustou dalsich barevnych odstinu a i presto stale jasne vite, kdo je tady kladnak a kdo zaporak. K tomu skvele pouzivana cestina (coz se dnes uz opravdu vidi malokdy), vtipne a originalni hlasky, odsypajici dialogy, napinavy dej... Urcite se k autorovi budu vracet.

orson
15.03.2014

Moc příjemné překvapení - originální styl, promyšlený svět, vtipné hlášky a spousta akce. Co více si přát, když si chce člověk odpočinout od reálného světa :)

Fox85
17.05.2013

Opravdu milé překvapení. První setkání se steampunkem a rozhodně není poslední. Všechny povídky jsou dobré, stejně jako příběh, který je všechny spojuje.

Sirius
02.01.2011

Co říct o Století páry? No, každý, kdo čeká další příběhy inspirované gangsterkami a americkou drsnou školou bude zklamán. Každý, kdo čeká bombastický návrat Petra Schinka bude nadšen. Jsem rád, že patřím do té druhé skupiny. Autor zůstal věrný svému stylu, ale tentokrát hraje na zvučnou dobrodružnou strunu jako ten nejlepší kytarista a dokazuje, že mu není cizí ani takový sub žánr jako je steampunk. Od okamžiku kdy začnete číst, nebudete moci skončit. Nejen takové je kouzlo Schinkovy druhé knihy. Mimochodem – Schinkova síla je právě v povídkách, které odjakživa k dobrodružnému žánru patřily stejně jako Manka k Rumcjasovi a jako Rumcajs k Mance