Sto mien

Sto mien https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190119/sto-mien-190119.jpg 4 187 55

Kitty Loganová je úspešná novinárka. Jej kariéru poškvrní škandál, keď nepravdivo obviní stredoškolského učiteľa telesnej výchovy zo zneužívania žiačok. Akoby toho nebolo dosť, jej najlepšia priateľka a mentorka Constance umiera na rakovinu. Kitty sa rúca súkromný i profesionálny život, a tak sa pri poslednom rozhovore opýta Constance to, čo trápi každého novinára: Existuje článok, ktorý si chcela napísať, no nepodarilo sa ti to? Odpoveďou je zoznam a na ňom sto mien, ktoré na prvý pohľad nič nespája. Na Kitty čaká článok jej života. Pri jeho tvorbe sa postupne stretáva s príbehmi ľudí, vypočuje si ich osudy, a snaží sa pospájať mozaiku ich príbehov, pričom sa jej postupne odhaľuje nielen tajomstvo Constancinho života, ale i svojho vlastného.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

One Hundred Names , 2012

sabinaK
28.12.2016 2 z 5

Krapet zdlouhavá

kejty91
07.12.2016 4 z 5

Jo, byl to fajn chic lit román. I z té nejhorší situace se dostanete, pokud při vás aspoň někdo stojí. Úkol pro Kitty byl netradiční a jeho rozuzlení tohoto nejjednodušího úkolu tak zamotané. Vždy v tom jednoduchém hledáme nejvíce složitostí.
Doporučuji.

martiline
07.11.2016 4 z 5

U této knihy jsem četla jako na vlnách. Chvílemi rychle, abych se dostala dál a dál a chvílemi se mi "nechtělo" :-). Příběhy šesti lidí (plus ostatních, včetně Kitty) připomínají, že každý z nás má nějaký příběh, každý život stojí za knižní i filmové zpracování. Kniha je dobře napsaná. A také je pěkná obálka knihy ... 100 jmen a zahalení jednotlivých neznámých. Za mne tedy spokojenost. :-)

sabca
07.10.2016 3 z 5

Kniha jsem si vzala k plnění Čtenářské výzvy 2016 a mohu říct, že kdyby tomu tak nebylo, odložila bych jí už v první polovině, která pro mě byla nezáživná. Ve druhé už to bylo lepší ale i tak nic moc. Ale pochopitelně každému se líbí něco jiného.

Lena79
03.10.2016 5 z 5

Naprosto úžasný příběh, který se četl takřka sám.

Safrika
20.09.2016 3 z 5

Knížka v pohodě, nečetla se špatně, ale je to spíše taková tuctovka...

Kermisee
03.08.2016 3 z 5

Kniha na vlahé letní večery. Nevím proč, ale Kitty není jedna z těch postav, které vám hned padnou do oka. Nemůžu říct, že by mi byla nepříjemná, ale zkrátka jsem si na ni musela zvyknout.
Kniha mě opravdu chytla až od druhé půlky. Ve chvíli, kdy to přestalo být jen o Kitty, ale primárně o příbězích jiných. A konec - konec ten byl dokonalý. Přesně takový jaký jsem si ho nemohla představovat, ale přesně takový jaký mě nesmírně potěšil, pozvedl mého ducha, náladu, víru. Bylo to krásné. A právě konec dodal celé knize tu pravou hodnotu.

Terrez93
31.07.2016 4 z 5

Super knížka, četla se sama, jen jsem čekala, že závěr nebude tak otevřený a všechno "nějak" dopadne.. :)

Pheonix
06.06.2016 3 z 5

K teto knize se stavim dost rozpacite, ze zacatku me kniha vubec nebavila a nemhola jsem se do ni vubec zacist, dokonce jsem ji na par dni uplne odlozila a necetla. Kdyz jsem se konecne dostala za pulku, zacinala jsem se do ni vice a vice zacitat, zacala me bavit a cely pribeh dostal novy rozmer. Poslednich par kapitol jsem uplne zhltla a nemohla se odtrhnout, jen abych konecne zjistila, co bude s postavami a jaky vlastne bude konec. Bohuzel i presto jak se mi kniha od druhe pulky zalibila udavam pouze tri hvezdicky.

janyska13
29.05.2016 3 z 5

Fajn oddechová kniha od učení. :) Příběh fajn, konec jsem trochu čekala, ale jinak dobrá kniha. :)

seredomi
27.04.2016 4 z 5

Zkrátka geniální mozek!

Káča Máča
03.04.2016 4 z 5

Velmi zajímavý příběh, autorka mě opět nezklamala. Jen mě mrzí poněkud otevřený konec, podle mě by zrovna tento děj snesl něco více "ukončenějšího", ale to je možná jen můj pocit :).

terissa
30.03.2016 2 z 5

Ač jsem Ahernové velká fanynka, tato kniha nepatří zrovna k nejlepším. Čte se pomalu, příběh nijaký. Jedna nevydařená..

alnahu
15.02.2016 2 z 5

Do této knihy jsem se nějak nemohla začíst ,vybrala jsem si ji podle recenzí, ale kniha mě nijak neoslovila. Každý máme jiný vkus.

Tess.96
29.01.2016 4 z 5

Začátek se trošku táhne, takže to místy nudí, ale pak jsem se od toho nemohla odtrhnout a toužila jsem odhalit, co je to za věc, která všechny lidi spojuje a výsledkem jsem nebyla vůbec zklamaná. Konec mě dojal a tak jako u každých knížek od Cecelie jsem se neubránila šťastnému úsměvu.

luciefeix
17.01.2016 5 z 5

přečteno za jeden den , vtáhlo mě to maximálně do děje , druhá nejlepší kniha po S láskou Rosie od Cecelie :)) skvělí námět a zpracování jeste lepsí . ani chvíli jsem se nenudila a mělo to napětí a štávu , docela ráda bych si přečetla o zbývajících lidech :)

Heyhey
23.12.2015 4 z 5

Zajímavý nápad a dobré a čtivé zpracování.

Safienka
29.11.2015 3 z 5

Moje první Ahernová. Čekala jsem trošku víc. Ze začátku jsem se nemohla pořádně začít. Styl psaní nebyl zase tak čtivý, ale od půlky už se to začalo zlepšovat. Konec byl fajn. Příjemně mě překvapilo rozuzlení.

Jana09
19.09.2015 5 z 5

Cecelia nezklamala :-) Opět úžasný příběh, který jsem hltala a nemohla jsem se dočkat, jak skončí. Poslední stránky jsem dočítala s husí kůží a s příjemným pocitem na duši.

Madlenkačte
17.09.2015 5 z 5

Krásný příběh, všem moc doporučuji. Autorka je opravdu skvělá, hned jdu lovit její další knížky.

Cecelia Ahern
irská, 1981