Stíny na Nilu ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1932, celý svět včetně Anglie je zasažený hospodářskou krizí. Mladé, neohrožené a samostatné 27leté Jessice Kentonové to však nebrání žít naplno. Její spokojenost občas naruší vzpomínky na malého bratra Georgieho, kterého její rodiče, když Jessice bylo sedm let, odvezli na neznámé místo. Historie se znovu opakuje a na podzim roku 1932 zmizí i její bratr Tim, odborník na starověké egyptské památky. Jessica se odmítá smířit s myšlenkou, že by ztratila i druhého bratra, a rozhodne se vydat po Timových stopách, odhaluje je postupně krok za krokem podle vzoru svého oblíbeného hrdiny Sherlocka Holmese. Pátrání ji nakonec zavede do Egypta. Jessica necestuje sama, ještě v Anglii se k ní přidá sir Montague Chamford, který jako novodobý rytíř nemůže opustit dámu v nouzi. Ve žhavém Egyptě, v kulisách Káhiry a Luxoru vzplane mezi nimi milostný románek. Jessica musí projít mnoha nebezpečími, než se doví celou pravdu o svých nejbližších....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200857/stiny-na-nilu-200857.jpg 3.625
Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno (ekniha), BB art
Orig. název

Shadows on the Nile, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Stíny na Nilu

Přidat komentář
essene
11.02.2020

kniha se mi líbila.Nechybělo dobrodružství,trocha historie...příjemné čtení

marimari
26.11.2019

Líbila se mi vzájemná podpora a soudržnost sourozenců- nesourozenců, charakteristika duševně nemocného Georgieho i dobrodružství archeologie.
Příjemná četba dlouhých večerů.


Grety
29.04.2019

Pěkný ctivy příběh s docela zajímavým tématem. Nádech Egypta, závan fašismu, trošku historie.

ritz
21.03.2016

Tohle nebyl úplně můj "šálek čaje", od autorky jsem četla i další knihy a ty se mi líbily podstatně víc. Asi málo akce...

Nefer
21.02.2015

Bylo to dobré, ale nekoupila bych si ji....

jindrusa
10.11.2014

Napínavé, trochu z jiného soudku, než obvykle čtu, ale líbilo se mi.

Kate84
02.02.2014

Kniha je náramně příjemná. Je docela dost čtivá, ale malinko tam chybí dějový spád. Nicméně autorka umí krásně vykreslit atmosféru. Děj je sice nabitý zápletkami, ale tak nějak do sebe nezapadají, tím pádem se ani moc nedá předpokládat jejich rozuzlení. Kniha se mi četla velmi dobře a proto dávám vyšší hodnocení i na úkor hloubky knihy, kterou moc neoplývá.

Henriette
02.02.2014

Je to pěkná knížka se zajímavou zápletkou. Vykreslení autisty Georgiho se autorce mimořádně vydařilo. Přesto mi v knize chybělo napětí, emoce a náboj, který chytne čtenáře za srdce. V závěrečných scénách by se měly objevit slzy, ale nestalo se tak. Proč? Je to škoda, protože celkový námět i umístění poloviny děje do Egypta je velmi lákavé.