Stíny jezera

Stíny jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457078/bmid_stiny-jezera-Eob-457078.png 3 100 33

DCI Jansen série

1. díl

Týden před Vánocemi je katedrála v St. Albans pokrytá sněhem. Pod svátečními světélky však neklidně dřímá tma. U zledovatělého jezera se najde zmrzlé tělo mladé dívky. Policie se chytá jakékoliv stopy. Jenny, jednu z místních žen, pronásledují vidiny o událostech noci, kdy byla dívka zavražděna. Jenny je vyčerpaná novopečená maminka, kterou to za nocí táhne stále blíže k jezeru. Dá se jí věřit? A co vlastně doopravdy ví? Potom zmizí další děvče a celá komunita se začne rozpadat. Sousedé se k sobě otáčí zády a Jenny neví, komu může důvěřovat. S příchodem Štědrého večera se Jenny dozví něco o své minulosti – a proč možná hraje klíčovou roli v celém případu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

Under the Ice , 2018

suiteki
09.12.2020 2 z 5

První půlka zdlouhavá nuda, kdy se nic neděje, pak se to trochu zlepší. Dočetla jsem to jen proto, že jsem byla zvědavá kdo je vrah. Aspoň ten vrah překvapil.

Milena1967
01.12.2020 1 z 5

Nevím jak knihu popsat, divná, rozvláčná, odtažitá, nezáživná, neměla jsem ji chuť ani dočíst, nakonec jsem ji dočetla, ale za mne tedy ne.

Enforcer
20.11.2020 4 z 5

Solidní detektivka / thriller nesoucí se v odkazu seriálu Twin Peaks. Mrtvá mladá dívka, agresivní venkované, kteří nejdou pro ránu daleko a detektiv odjinud. Odkazy jsou zřejmé a vědomé. Ten v závěrečném poděkování autorky je do očí bijící.

babicka_amalka
17.11.2020 4 z 5

to tedy byla docela jízda :-) napínavé až do konce;
takže teď jdu honem rychle sáhnout po něčem poklidném...

maličkán
13.11.2020 4 z 5

Čtivý příběh, rozhodně jsem se nenudila. Akorát ten pachatel mi jaksi během četby unikl, najednou kde se vzal, tu se vzal, až na konci. V příběhu byl zmíněn jen okrajově.

Katania
04.11.2020 3 z 5

Ani špatné ani dobré. Takový průměr, který nenadchne ani neurazí.

AmyLee992
25.10.2020 5 z 5

Napínavá, temná, nepustí ...

Petraxxx
01.10.2020 4 z 5

Zajímavá zápletka, čtivá.

Olous1
27.09.2020 1 z 5

Náhodně vybraná v knihovně. Tak bohužel v půlce knihy odkládám, chvíli ani nevím co čtu. Asi je to pro mě špatně napsané.

Ajuszka
02.09.2020 3 z 5

Lákavá obálka, lákavá anotace. Toť vše. Příběh by byl i vcelku dobrý, ale bylo to zvláštně přijato a mě to zkrátka nesedlo. Dočetla jsem jen ze zvědavosti.

bookcase
12.08.2020 4 z 5

Thriller s mrazivou atmosférou, dobře se četl.

Tyrkysová
11.08.2020 4 z 5

Celková atmosféra knihy je opravdu nádherně mrazivá – zasněžené město, zamrzlé jezero, obláčky vydechované páry, promrzlé prsty, adventní čas…a samozřejmě vražda a záhadné zmizení. Přesto mají Stín jezera své menší mouchy, zejména pak ve finálním rozuzlení. Pachatele totiž pravděpodobně odhalíte záhy, i když si autorka nechává na konec přece jen jedno malé překvapení. Trošku nevyužitý je i onen mysteriózní prvek podivných snů a vizí Jenny. I přesto ale rozhodně stojí za přečtení.

MMacicekk
06.08.2020 3 z 5

Nejednalo se vůbec o špatnou knihu. Mám k ní však dvě výtky, kvůli kterým musím své hodnocení snížit. Autorka vypráví příběh ve třetí osobě, což by ještě nebyl až takový problém, ale v přítomném čase, který upřímně nemusím, a vadí mi. V kombinaci se jednalo o dost odosobněný příběh, zejména z pohledu Jenny, do níž jsem se nemohla vůbec vcítit. V jejích vidinách jsem spatřovala zajímavý prvek mysteriózna, který mohl příběh vyzdvihnout, ale nestalo se tak. I celkovou atmosféru (zasněžená krajina, adventní čas, mysteriózno, vražda dívky) autorka nevylíčila tak, jak bych si představovala. Druhou výtku mám k pachateli – jakmile se v knize objevil, tušila jsem, že jím bude on. Žádné překvapení se tak na konci nekonalo. Z knížky mám vcelku rozpačitý pocit, což se odrazilo i v mém hodnocení. Stíny jezera jsou průměrnou knihou, která neurazí, ale ani nenadchne.