Stín anděla

Stín anděla

Hollywoodská hororová hvězda Boris Karloff je na vrcholu své slávy. Je však pronásledován mučivými vizemi a děsivými psychickými stavy, které začaly po záhadné smrti jeho podivného přítele Bely Lugosiho. Přestože to odporuje zdravému rozumu – Bela byl upír… Všechno ustane poté, co se Boris ožení se svou dávnou láskou Dean a narodí se jim dcera Sanni. Boris přesvědčuje sám sebe, že žádná souvislost neexistuje, pomalu zapomíná a ze všech sil se snaží sladit svou rozevlátou povahu bohatýrského milovníka s rolí milujícího manžela a otce. Sanni je šestnáct let… Na svých osamělých toulkách starým Hollywoodem narazí na tajemně vypadající zříceninu, ve které visí obraz záhadného muže. Fluidum vycházející z obrazu ji zbaví vědomí a posléze donutí vracet se znovu a znovu… Boris na jednu sezonu přijímá divadelní angažmá na Broadwayi. Při té příležitosti se seznámí s dcerou broadwayského producenta, Karen, která se do něho zamiluje. Zprvu nevinná avantýra přeroste v nezvládnutelný vztah. Karen je těhotná… Zlomená Dean Borise opouští. Sanni, která až dosud stavěla výjimečně láskyplný vztah k otci na první místo, je zoufalá. Její svět se hroutí, zbývá jí jen nepřirozená, nelidská láska k přízraku z obrazu. Sanni se ze zoufalství obrátí na trojici neblaze zaměřených okultistů, kteří do tajemného domu nezávisle na ní docházeli, bez ohledu na to, že ji při svých bezohledných rituálech už jednou bezmála připravili o život. Je rozhodnuta odhalit totožnost portrétu a vyvolat jej ve fyzické podobě. Za pomoci svých okultních „přátel“ se Sanni konečně doví, že tajuplný obraz je portrét hororové hvězdy Bely Lugosiho, což nebyl nikdo jiný než skutečný kníže Dracula, přežívající už pět století. Konečně ví, proč nepřestává cítit bolest na krku, proč ztrácí síly a připadá si unavená k smrti. Astrální dvojník pohřbeného těla si bere místo její krve alespoň energii… Všechno dramaticky změní tragická nehoda. Boris se při natáčení nebezpečné scény těžce zraní a je v bezvědomí převezen do nemocnice. Dean, která je stále jeho ženou, se k němu v těžké chvíli vrátí a odpustí mu. Boris se pomalu uzdravuje, hluboko v podvědomí si však odnáší prapodivný zážitek. Na rozhraní prostoru a času se ještě jednou, naposledy, sejde se svým nemrtvým přítelem a po pradávném způsobu uvolní jeho nemrtvou-neživou duši z pout pohřbeného těla. Boris s Dean se rozhodnou opustit Hollywood i filmovou kariéru a odstěhují se do Anglie. Tam Boris natáčí svůj poslední film, po němž – jak slibuje – už bude následovat jen odpočinek a klidné stáří. Během natáčení exteriérů však prochladne a dostane zápal plic. Během krátké doby umírá. Kruh se uzavřel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33284/stin-andela-33284.jpg 4.128

Knihy o Vladu Draculovi (9.)

Horory, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Mht

parvitas
17.10.2017

Začítať sériu ôsmym, či deviatym dielom asi môžem len ja. Ale aspoň ma nezaťažujú zbytočné romantické predstavy, že.
Hm a príbeh? Predstavte si atmosféru hollywodskych filmov od r. 1937, klasické filmové hviezdy, teda jeden konkrétny sexi herec a okolo neho húf obdivovateliek. On máva nočné mory. Aký-taký vzťah má so svojou asistentkou, ona je doňho, on ju má len na jednu vec. Až kým sa nezamiluje. A potom má krásnu mladú žienku a neskôr sa im narodí dcérka a nočné mory prestanú. Malá vyrastie v slečnu a tá sa zamiluje do obrazu. Áno, tipujete správne, je na ňom TEN Vlad Narážač. Mladá už je totálne chytená, bolí ju krk a rozkrok a aj tak sa stále vracia k obrazu...
Jednoducho povedané, polka knihy je za mnou a rozmýšľam, či tá druhá polovica ešte niečo zmení.

Petra de Valo
23.05.2014

Milujem celú ságu, ale táto časť nie je moja šálka kávy, naozaj. Belov duch sa naozaj iba vznášal nad postavami, ale akosi mi tá kniha nezapadá do série, bohužiaľ.

caldap
13.05.2014

Čekala jsem od knihy více...

andrea5620
02.05.2014

Autorkin štýl, ktorý sa mne osobne neskutočne dobre číta, bol asi to najlepšie z tejto knihy, do posledného písmenka knihy som čakala na nejaké "TO", ale nič neprišlo, škoda ..... niektoré veci podľa mňa zostali neobjasnené a záver odišiel tak nejak do stratena.

Ruxandra
12.11.2013

Dala jsem si mezi posledním dílem Vladova příběhu a Stínem anděla pauzu a bylo to dobře. Ačkoli tato kniha na Vladův příběh navazuje, má jinou atmosféru a celkově se mi četla jinak. Spíše jde o zajímavé nahlédnutí do života (i když značně domyšleného) Borise Karloffa, s duchem Vlada, vznášejícím se nad celým příběhem.

upíři

Jana Moravcová