Stehy, švy a jiné detaily

Stehy, švy a jiné detaily https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267252/mid_stehy-svy-a-jine-detaily-tsz-267252.png 5 2 2

Příručka pro ruční i strojové šití. Obsahuje informace o základních pomůckách, vybavení a strojích, obsáhlé kapitoly Přehled stehů (pro strojové i ruční šití) včetně příkladů použití, alternativ, fotografií i nákresů, Techniky, Přehled materiálů Slovníček a Rejstřík.

Dámaskloboukem
19.02.2023 5 z 5

Praktická příručka. Obsahuje spoustu užitečných informaci, názorné obrázky, je přehledně zpracována, kroužkové vazbě svědci opakované listování.
Jen nevím, jak široké má v dnešní době užití.
Kolik z nás umí šít a kolik z nás opravdu šije?

Já jsem po knížce sáhla z nostalgie.
Moji trosku starosvětští rodiče nám vštěpovali, ze správná holka musí
- dobře se učit ve škole ( to se dá pochopit)
- umět několik cizích jazyku ( já jsem to zkoušela celkem se čtyřmi, ale ne všemi se domluvím)
- hrát na hudební nástroj a zpívat
- být správnou hospodyňkou, což čítá - umět vařit, péct, uklízet, zahradničit a postarat se o domácí zvířata od drůbeže, přes kraliky po větší domácí savce.
- umět vyšívat, hačkovat, plést a šít.
A pokud to neumí, určitě o ni nebude stát žádný správný ženich.

Tak jsem se snažila. O prázdninách jsem šila na babiččině šlapacím stroji a k jedněm Vánocům jsem dostala elektrickou Veritasku…
Na tu teď tiše sedá prach.
A když došlo na ženichy, se zklamáním jsem zjistila, ze rodiče neměli tak docela pravdu.

Alcea
06.10.2015 5 z 5

Pro to, abyste se naučili šít, tako kniha nestačí. Ale pro začátečníka je co do orientace v různých stezích a technikách více než dostačující. Často po ní sáhnu, protože např. různé postupy přišívání zipu, zakládání kalhot či šití poutek, nebo velmi užitečný skrytý steh nepoužívám zas tak často, abych je měla "v ruce".

Lorna Knight
anglická