Stát se moudrým mužem

Stát se moudrým mužem https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49781/stat-se-moudrym-muzem-49781.jpg 4 20 4

Autor dovede oslovit a zaujmout muže po celém světě svými pronikavými úvahami o křesťanském zrání mužů uprostřed společnosti, která se žene za hodnotami, jež člověka nemohou naplnit, uspokojit, připravit na chvíle krizí a zkoušek. Jedná se o rozsáhle přepracovanou knihu Cesta divokého muže, která u nás vyšla před 5 lety a oslovila široký okruh mužů v jejich hledání mužské identity a spirituality. Rohrovo dílo zraje jako dobré víno a tato kniha přináší řadu nových hlubokých podnětů (zvláště v nově zařazených kapitolách) všem, kdo jsou na cestě. ... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Cesta

From wild man to wise man. Reflections on male spirituality. , 2005

Richard Skolek
26.11.2023 5 z 5

Teoreticky jde o knihu pro věřící muže, ale mužská identita a spiritualita tvoří jen část, někde jde spíš o výchozí bod než o téma. Rohr často mluví i o moderní společnosti a o tom, kde jsme udělali chybu, věnuje se také vztahům. Kniha je plná podnětných myšlenek, ne vždy se čte snadno, zároveň autor nic zbytečně nekomplikuje, naopak. Text vynikne zvlášť ve srovnání s jinými díly, které se věnují současné krizi mužství – františkán Rohr je v mnohém o poznání konkrétnější a srozumitelnější a jeho kniha užitečnější a praktičtější.

Sirius
05.07.2023 5 z 5

Kompas, který je dobré vytáhnout, když se chlap ztrácí. Rohr je génius a máme štěstí, že má tak tvořivého ducha. Snad toho ještě napíše spoustu.

Dudák1979
26.01.2023 5 z 5

Byt se jedna o knihu katolickeho kneze, je pristupna a uzitecna pro vsechny muze, kteri se v soucasne spolecnosti ztraceji, kteri klopytaji v bahne pseudopovinnosti a predsudku.

honyczek
26.12.2022 5 z 5

Dobrá kniha pro lepší pochopení života muže ve všech jeho fázích. Vhodné jako příprava pro Iniciaci v rámci společenství Chlapů (viz www.chlapi.cz). Hodně zajímavých myšlenek, ne všemu však člověk v danou chvíli rozumí.

Autoři knihy

Richard Rohr