Staropražské pověsti a legendy

Staropražské pověsti a legendy https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54220/bmid_staroprazske-povesti-a-legendy-tRF-54220.jpg 4 13 4

Poutavé příběhů domů, mostů, soch, uliček a tajemných zákoutí. Ačkoli od doby, kdy Julius Košnář mistrně převyprávěl starodávné pražské pověsti, uplynulo mnoho desetiletí, kniha neztratila nic na své přitažlivosti, hloubce a magicnosti. Naopak. Místa a s nimi spjaté příběhy postupem času jen získávají na zajímavosti. I dnešní čtenář ucítí z Košnářových řádků neopakovatelnou atmosféru a dozví se něco o tom, jak Praha žila a žije v legendách svých obyvatel.... celý text

Clivicus
23.05.2023 2 z 5

Pověsti sice roztomilé, ale jen hrstka z nich mě vskutku zaujala.

Legens
30.01.2023 5 z 5

Bohaté nejen na příběhy ale i na informace o daných místech včetně historie. To, že je to z pohledu katolického kněze vidím jako jednoznačný přínos.

Suza
29.04.2017 3 z 5

Za mě průměr, v dětství jsem četla Pražské pověsti Václava Cibuly, ty se mně líbily víc (alespoň co vzpomínám). Tady se možná odráží, že autorem byl kněz (spousta zázraků a zásahů shůry). Obsahuje pěkné staré fotografie a ilustrace.

macek8
01.03.2017 5 z 5

Po přečtení této knihy hned každý pochopí, proč se našemu krásnému hlavnímu městu říká, že je tajuplné a mystické. Doporučuji všem, kteří mají rádi záhady, tajemno a duchy a samozřejmě Prahu.

Praha pověsti pražské pověsti

Kniha Staropražské pověsti a legendy je v