Stará láska nehrdzavie

Stará láska nehrdzavie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193577/bmid_stara-laska-nehrdzavie-LtA-193577.jpg 4 6 1

Po románe V noci budem tvoja nám Sherry Thomasová ponúka ďalší podmanivý príbeh lásky. Keď sa lekárka Bryony Asquithová vydala za miláčika žien Lea Marsdena, v londýnskej spoločnosti to vyvolalo veľký rozruch. Manželstvo však nevydržalo a Bryony odišla pracovať do ďalekej Indie. O tri roky za ňou nečakane prichádza Leo so správou o zlom stave jej otca a podujme sa, že ju bude sprevádzať na ceste do Anglicka. A práve vtedy sa v nich začnú prebúdzať city, o ktorých si obaja mysleli, že sa už nikdy nevrátia...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ,

Not Quite a Husband , 2012

modranka
29.04.2015 3 z 5

Príbeh bol vlastne veľmi originálny. Akosi v ňom bolo všetko naopak. Hlavná hrdinka Bryony bola o 4 roky staršia, Lea požiadala o ruku sama, hoci ho vlastne ani veľmi nemilovala, Leo sa s ňou nechcel oženiť, napriek tomu, že ju miloval už od detstva. Ona pred ním utekala ako celosvetový bežec a on sa teperil stále za ňou, ale ona o tom nič nevedela. Nakoniec ju našiel v ďalekej Indii a tu začína príbeh - putovanie, boje, indické revolúcie. Táto pasáž bola dosť nudná, za to sťahujem jednu hviezdičku. Bryony na mňa pôsobila divne, vôbec mi nebola sympatická. Obaja hlavní hrdinovia sa spočiatku sexuálne zneužívajú - čo bolo tiež zvláštne, ale v historickej romance originálne.
Obálka sa mi vôbec nepáčila. Za to sťahujem jednu hviezdičku. Grafikom v Slovenskom spisovateľovi by mali asi kúpiť nové monitory, lebo potom z tlače vyjde takáto tmavá machuľa.

2015  58%Dokonalý džentlmen
2013  83%V noci budem tvoja