Star Wars - Ilustrovaný atlas ras a bytostí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha, v níž najdete ucelené a detailní popisy více než 150 fascinujících ras a bytostí, které obývají ohromnou galaxii světa Hvězdných válek. Dozvíte se, jací tito tvorové jsou, jak a z jakých bytostí se vyvinuli, či kde se s nimi můžete setkat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49178/big_star-wars-ilustrovany-atlas-ras-a-b-s8m-49178.jpg 4.118
Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Encyklopedie

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Star Wars - The Essential Guide to Alien Species, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Star Wars - Ilustrovaný atlas ras a bytostí

vojta888
03. ledna

Docela dobrá kniha.

eseona
04.07.2011

Poněkud nostalgický kousek... Grafické zpracování se skvěle hodí k tématu a, alespoň ve mě, navozuje atmosféru původní trilogie (paperback, černobílé kresby ras, text ve třech sloupcích). Velkým plusem publikace je příběh přiložený snad ke každé z ras - jedná se o vyprávění setkání nějaké osoby (většinou člověka) s danou rasou.
Ovšem něco co autorům nemohu téměř odpustit je absence některých (důležitých) bytostí, které se objevovaly ve filmech. Namísto nich v encyklopedii najdeme některé rasy, které můžeme znát pouze z her nebo komiksů. Je jasné, že atlas nemůže být zcela kompletní (značně by se to projevilo na počtu stran), ovšem na některé chybějící rasy by se podle mě místo najít mělo (kupříkladu na Zabraky - zastoupené v Epizodě I Dart Maulem, Torgruti by si také zasloužili více místa - Shaak Ti, nyní i Ahsoka Tano). Na druhou stranu je ale dobré, že autoři našli místo i např. pro Zeltrony a jiné rasy, které jsou k vidění jen v rozšířeném univerzu. Dokazuje to, jakým fenomenem se SW stalo...
I přes jisté nedostatky se jedná o velmi zajímavý kousek, který každého fanouška potěší :-)