Štaflík a Špagetka Psí kusy

Štaflík a Špagetka Psí kusy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256156/bmid_taflik-a-spagetka-psi-kusy-256156.jpg 4 5 2

Podle večerníčku Martina Otevřela a Jiřího Munka, s obrázky Zdeňka Smetany za autorské spolupráce Marii Axamitové, nakreslil a napsal Martin Otevřel. Štaflík a Špagetka bydlí v chaloupce a je jim spolu dobře. Ráno se jim ale nikdy nechce vstávat. Jenže na střeše za komínem bydlí ještě poťouchlá vrána, známé ranní ptáče, takže je nikdy dlouho spát nenechá. Každý den vymýšlí, jakou lumpárnu by jim vyvedla. V sedmi obrázkových příbězích podle nového večerníčku navštíví Štaflík a Špagetka posilovnu, svedou námořní bitvu, zažijí dobrodružné Vánoce i veselé příhody. V knížce se také setkáte s hamižným křečkem, závodními chrty, krásnou pudlicí a dalšími zvířátky.... celý text

katka_dv
25.03.2020 4 z 5

Nápad na komiksové zpracování výborný. Malým dětem se líbí, že si můžou sami "přečíst" knížku, i když ještě neumí číst. Minus vidím zejména v tom, že je docela náročné některé příběhy podle obrázků převyprávět (např. Siláci). Někomu může i vadit, že nejde o originální příběhy, ale večerníčkové příběhy přenesené do knihy.

martinstefko
02.10.2015 3 z 5

To komiksové provedení v tomto případě vůbec není na škodu, i když mě trochu mrzí, že zde není alespoň jeden originální příběh, třeba i kraťas, který nebyl ve "Večerníčku". Více: http://www.comics-blog.cz/2015/10/1007-staflik-spagetka-psi-kusy-60.html

Autoři knihy

Zdeněk Smetana