Srdce mezi vinicemi

Srdce mezi vinicemi https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407925/mid_srdce-mezi-vinicemi-mbn-407925.jpg 3 41 15

Jak daleko může být místo, kam opravdu patříte? Třicetiletá Hannah má před promocí na ekonomické škole v Berkeley v Kalifornii. Čeká ji vysněná budoucnost – slibná kariéra v New Yorku v prosperující firmě, skvělé finanční ohodnocení a společný život s partnerem Ethanem. Než se z Kalifornie definitivně odstěhují, vyrážejí si na poslední společný víkend do Sonomy, vinařského regionu. Ať už za to může zdejší lahodné víno, malebná krajina, nebo rázovití lidé – vše tak odlišné od zrychleného, rušného života v New Yorku –, Hannah začíná přehodnocovat nejen své rozhodnutí vrátit se do velkoměsta, ale i svůj partnerský vztah. Dostane pracovní nabídku od jednoho vinařství, které má finanční problémy, a rozhodne se tuto výzvu přijmout. Co ji čeká? Zvládne dělat práci, ke které se zavázala, a pomůže vinařství z krize? Najde cestu sama k sobě? Nebo i novou lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Shortest Way Home , 2018

Ludmila91
31.03.2024 1 z 5

Nenáročný pohodový letní příběh

Aranel15
16.03.2024 2 z 5

Námět knihy vypadal fantasticky, ale jeho uchopení už tak slavné není. V ději jakoby autorka vždycky přeskočila něco důležitého a žádná velká lovestory se taky nekoná.

denča1000
01.06.2023 5 z 5

Jedním dechem přečteno. Krásné pohodové, klidné a letní čtení. Do příběhu jsem se ihned vžila a čtení si užívala.

AndreaP.
05.03.2023 4 z 5

Nenáročná oddechová četba na dovolenou. Čtvrtou hvězdičku dávám za místo samotné, kde je děj usazen, protože na mě dýchala z toho místa velmi příjemná atmosféra.

Týnka94
14.03.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, příběh byl jednoduchý, ale pěkný. Určitě čtenářkám/čtenářům doporučuji přibalit na dovolenou :).

Kristy.Seb
17.10.2021 4 z 5

Svět nás občas přiměje myslet si, že bychom měli udělat to, co si myslí.

Každý žije takový život, jaký chce žít.

Někdy když zůstaneš na jednom místě celý život, zapomeneš, že změna je možná.

Kdyby byl každý den zábava, nedokázali bychom to ocenit.

Nedělejte nic jen proto, že byste měli. Dělejte to proto, že chcete.

Příběh byl zasazený do skvělého prostředí. Jen škoda, že autorka nezvládla víc čtenáře vtáhnout do tohoto kouzelného prostředí.
Obdivuju každého, kdo dokáže udělat velký krok!

18LenkA12
09.09.2021 3 z 5

Oddechová kniha, která se čte sama. Jednotlivé zápletky jsou nenáročné a pochází ze života. Fajn knížka na dovolenou, kdy člověk má čas číst i po výletě.

Florindela
09.07.2021 3 z 5

Příběh knihy je docela zajímavý, ale... Autorka mě nedokázala nadchnout svými popisy místa, města, abych docela pochopila hlavní hrdinku, proč právě tady a tyto vinice. Přišlo mi to takové nedotažené. Konec mě mile překvapil, je úplně jiný než by člověk prvoplánově očekával.

evikt
21.03.2021 3 z 5

Kniha se čte sama, odpočinková, nenáročná, žádné těžké téma.. Líbila se mi až na ty hrubky, které to kazí a je to škoda. Taková dovolenkova kniha na cesty..

ivka67
12.03.2021 4 z 5

Z knihy na mě dýchla atmosféra poklidného života bez velkoměstského chaosu a vychutnávání plodů nelehké práce.

lenka9044
24.08.2020 4 z 5

Čtení k relaxaci. Příběh o dívce, která neví, co chce. A když na to narazí, zboří všechny mosty a vrhne se do toho po hlavě. Zvláštní příběh. A kupodivu tento závěr jsem nečekala. Jo a ten překlad názvu je absolutně příšerný.

knihovnička007
18.10.2019 3 z 5

Četla jsem podobný příběh z prostředí Francie (Hotýlek v údolí Loiry). Přišlo mi to hodně podobné. Ale tento je z Ameriky.
Nejsem moc velký příznivec vína, ale je to příjemné odpočinkové čtení, u kterého se nemusí moc přemýšlet...
Hannah s přítelem navštíví vinici a tak se zamiluje během pár vteřin, že zahazuje práci v NY i přítele a snaží se rozhýbat obchod na vinici...
Už jsem četla lepší knihy, ale jako odpočinkové čtení proč ne. Jen mi přišlo, že Hannah sice něco chtěla a dokázala si jít za svým, ale ne ve všem...

Kniha obsahuje spoustu chyb, našla jsem špatně přeložené věty, které nedávaly smysl, chybějící slova... Škoda

alzbeta4340
23.08.2019 3 z 5

Není to špatně napsaná kniha, ale není dobře vymyšlená. Jakoby chyběla základní osnova příběhu, který na mě působil chaoticky. Ale se sklenicí dobrého vína "Srdce mezi vinicemi" celkem snadno přečtete za pár hodin :-).

alnahu
12.08.2019 3 z 5

Zlákala mě obálka této knihy ,je to taková slabší oddechovka. Příběh třicetileté Hannah,kterou čeká po ukončení školy vysněná budoucnost- slibná kariéra v prosperující firmě a společný život s partnerem. Ale před tím ještě navštíví vinařský kraj a to je pro ni rozhodující a ona přehodnotí celý svůj život.

biki
29.04.2019 3 z 5

Knihu jsem zakoupila tak trochu omylem, když jsem měla chuť na nějakou echt romantiku. Tak ne že by tam nebyla, ale přece jen jsem čekala něco jiného. Nicméně je to příjemné čtení plné vína a slunce, o mladé ženě, která snad našla své místo v životě.

Autorovy knížky

Miriam Parker