Srdce mého ostrova

Srdce mého ostrova https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362767/srdce-meho-ostrova-gHF-362767.jpg 3 8 2

Tereza Kostková sedí na lavičce ve vísce na Mallorce a vzpomíná na svou babičku Tonitu, která se zde před více jak sto lety narodila. Začíná vyprávění o silně ženě a jejím svérázném přístupu k životu. Od Mallorky přes Cannes až do podkrkonošského Trutnova. Jak vnímala Tereza Kostková babičku jako malé děvče či později jako dospívající? Co na její životní moudrosti oceňuje dnes? Kniha je doplněna sbírkou receptů španělské i české kuchyně, jež sehrály v životě Tonity důležitou roli. Ochutnejte pa amb tomàquet, paellu i krkonošské kyselo – přijměte pozvání do příběhu neobyčejné ženy.... celý text

Ladis777
12.02.2023 3 z 5

Takové milé a nostalgické rodinné vzpomínání. Stručné, aby předstoupily česko-španělské recepty.

hippiesak
30.12.2019 3 z 5

Pěkné, milé... Poslouchal jsem cestou domů z práce 30.prosince přes celé Brno v MHD. Venku mrzlo, bylo hnusně a já se najednou ocitnul na Malorce :) a bylo mi tak nějak tepleji, příjemněji :) Je to taková knížka/kuchařka. A to i v audio verzi, což je můj případ. Tedy kapitolu čte paní Tereza příběh o své babičce a najednou šup, jedna krátká kapitola je recept na nějaké jídlo :) Je to taková rychlá kniha, za 45 minut není co řešit, ale ještě nyní, cca 3 hodiny po poslechu, když píšu tyto řádky, tak jsem myšlenkami ve Španělsku a je mi vlastně fajn :)

kuchařky cestopisné příběhy ostrovy

Autorovy knížky