Špulka modré nitě

Špulka modré nitě https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296322/bmid_spulka-modre-nite-0Zz-296322.png 3 178 66

Jeden dům. Jedna rodina. Tři generace. Rodina Whitshankových oplývá jakýmsi nepopsatelným nádechem výjimečnosti, zároveň se ale podobá jakékoli jiné rodině. V příbězích, které jednotliví protagonisté vyprávějí sobě i jiným, odhalují jen část pravdy – a některé kousky skládačky vyplouvají na povrch až po mnoha letech. Jako ve všech rodinách i v té jejich je spousta lásky a smíchu, stejně jako zklamání a žárlivostí. V centru vyprávění jsou manželé Abby a Red a jejich čtyři děti, především nejmladší syn Denny, neschopný se vázat ani k povinnostem, ani ke vztahům či práci, zároveň rozčilující i přitažlivý, který se do rodiny vrací a zase mizí, rozvíří emoce a stáhne se. Rodinná sága začíná ve dvacátých letech minulého století, kdy do Baltimoru přicházejí Redovi rodiče Junior a Linnie a táhne se až k Abbyiným a Redovým voučatům na počátku nového století. Hlavně se ale odvíjí kolem krásného domu, který patriarcha Junior kdysi postavil pro bohatého zákazníka a pak získal pro sebe.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Spool of Blue Thread , 2015

iiiccc
02.05.2018 1 z 5

Určitě nedoporučuji. Pořád jsem čekala, kdy konečně dojde k nějaké zápletce... a nedočkala jsem se. Kniha sice popisuje obyčejný život jedné obyčejné rodiny, takže se v tom může někdo z čtenářů najít. Ale to mi opravdu nestačí.

orchidea
24.03.2018

Dobrý den, také jsem knihu nedočetla, vydržela jsem to do 50 stránek - nikomu nedoporučuji.
Již je vrácená v městské knihovně.

bree
21.02.2018 1 z 5

Kniha se čte obtížně, děj se pomalu vyvíjí, popis života rodiny, očekávala jsem od knihy více. Snad se někomu bude líbit. Ani jsem knihu nedočetla.

atevi4
30.01.2018 3 z 5

Kniha se pomalu odvíjí jako nit ze špulky, tak jako plynou obyčejné životy, plné drobných příběhů a povah. Uklidňující počtení mezi všemi těmi detektivkami a thrillery. V závěru knihy jsem se začetla více, příběh se více rozběhl. Není pro každého, ale nezavrhovala bych ji.

Anie94
27.01.2018 1 z 5

Nedočetla jsem. Vůbec mě knížka nezaujala a vůbec nechápu proč někdo tak zbytečně plýtval papírem.

Kecallka
04.01.2018 2 z 5

Opravdu nevím co napsat, nenadchlo a odloženo, prostě se tím na konec neprokousám :-(

lencin
12.10.2017 3 z 5

Tak já nevím. Četlo se to dobře, ale něco tomu chybělo. Bylo zajímavé pororovat,že každý něco ukrývá před ostatními a každÿ má jiný výklad společně prožitého příběhu,ale prostě tomu něco chybělo.

helenah
31.07.2017 2 z 5

Nějak se mi nepodařilo začíst se.....

Jonna
25.07.2017 4 z 5

Zpočátku jsem si myslela, že knihu nedočtu - rozvleklost děje, kdy se vlastně nic neděje, a stále dokola to samé... Ale nakonec jsem ráda, že jsem vytrvala a dočetla. Protože ta zajímavá část začala vlastně smrtí, kdy jsem si říkala, kam vlastně autorka chce jít dál. Ta druhá část mě skutečně chytla, a bylo mi líto, že kniha už končí. Myslím, že by bylo lepší, kdyby autorka psala knihu chronologicky, a ne jako zpětný pohled, pak by možná oslovila více čtenářů. Všem doporučuji vytrvat a dočíst! Stojí to za to.

kofina
20.07.2017 1 z 5

Ta kniha je v podstatě popis historie jedné rodiny ale bez nějaké zápletky, vyvrcholení děje, něčeho, co by knihu udělalo zajímavou. Dočetla jsem jen s nechutí a s velkým přeskakováním, protože jsem stále věřila, že tam "to něco", co mě chytne objevím, ale bohužel ne. Jedna hvězda za styl psaní, autorka vypráví moc hezky.

HDosoudilová
11.07.2017 2 z 5

Po knize jsem sáhla kvůli Čtenářské výzvě a také na doporučení kolegyně. Nicméně toto není můj šálek čaje. Příběh se vlekl, bavila mě jen část knihy a dost často jsem se v ději ztrácela. Nicméně neříkám, že je to špatná kniha, možná mě bude bavit za pár let ;-)

jesterka.as
24.05.2017 1 z 5

Kdybych knížku nevzala do ruky kvůli Čtenářské výzvě, tak bych ji asi už dávno odložila a nedočetla. Mě nenadchla, je to životní příběh jedné rodiny, ale bez jakékoliv zápletky a něčeho co by Vás u ní drželo... Takže já ji doporučit nemůžu, u mě se nadšení rozhodně nekonalo :(

SelenaDemi428
14.05.2017 2 z 5

Kniha, která nezaujme. Dlouho jsem přemýšlela mezi dvěma a třemi hvězdičkami, nakonec jsem přeci jen dala ty dvě, protože mě kniha doopravdy ničím nezaujala, jednotvárný děj točící se kolem domů mě nechytl.

Dousabel
13.04.2017 2 z 5

Četlo se to dobře, ale děj je naprosto o ničem. Dennyho příběh jsem vůbec nepochopila, Redovi jsem nějak nevěřila, že by jednal, tak jak jednal. Divné, neucelené, nezáživné.

-Annett-
07.04.2017 1 z 5

Tato kniha pro mě byla velkým zklamáním. Tolik ocenění slibovalo velmi dobrou knihu, ovšem opak byl pravdou. Kniha se velmi táhla a stále jsem si říkala tak teď už se něco stane. Když zemřela Abby myslela jsem, že to bude začátek nějaké zápletky, ale ne. Byly to jen obyčejné příběhy jedné rodiny. Autorka krásně vystihla vztahy mezi členy rodiny, ale pro obyčejného čtenáře se jednalo o nezáživné čtení.

Aichah
31.03.2017 3 z 5

Nenadchne a neurazi.

limetka2008
15.03.2017 3 z 5

Velmi velmi průměrné - není moc co vytknout, ale ani žádný důvod doporučit k přečtení. Pořád jsem čekala, kdy se to už trochu rozjede, no a ono nerozjelo až do poslední stránky.

ela1972
09.03.2017 2 z 5

První polovina knihy - nuda, druhá nic moc. Tak nevím - bestseller?

Miška.Miška
28.02.2017 3 z 5

Příběh se strašně táhnul a chvílema mě ani nebavil. Přišlo mi že autorka měla vymyšlenou zápletku ale ne děj kolem, tam se celkem motala. Moc mi to nesedlo a to mám knihy tohoto žánru ráda.

Abby
25.02.2017 2 z 5

Nenadchne a neurazí. Nenašla jsem nic, čím by mě vypravění zaulajo. Obyčejné povidání o jedné rodině. Bohužel jsem se nedokázala do knihy vžít a prožívat s postavami jejich životy.

americká literatura rodinné vztahy domov ságy staré domy

Anne Tyler
americká, 1941