Šprýmař Akhu Tänpa: Veselé a hanbaté historky z Tibetu, povětšinou dětem nepřístupné https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187261/sprymar-akhu-tanpa-vesele-a-hanbate-187261.jpg 3 5 1

Je to jedna z nejoblíbenějších postav tibetských lidových vyprávění, chytrák, který dokáže bravurně napálit každého zlého a lakomého člověka. V mnohém tak připomíná německého Enšpígla nebo tureckého Nasreddina. Navíc je ale protagonistou rozličných erotických eskapád, takže v některých částech Tibetu jsou jeho příběhy tabu a v knihách tam tyto příběhy nevycházejí. V naší dárkové knížce najdete i tyto historky v necenzurované verzi. Příběhy sepsal Tibeťan, který se s nimi seznámil u táborových ohňů, když v mládí pásal stáda jaků, ovcí a krav na úbočích nejvyšších hor světa. Ilustracemi historky doprovodil mladý český výtvarník Jakub Hrdlička.... celý text

Zmiu
21.11.2023 4 z 5

Čtivá a vtipná knížka, zajímavá hlavně těmi nemravnými historkami. Některé byly vlastně docela kruté. Mohly tedy nejen pobavit, ale i poučit.

tibetská literatura

Autorovy knížky

Rinjing Dorje
tibetská
2013  64%Šprýmař Akhu Tänpa: Veselé a hanbaté historky z Tibetu, povětšinou dětem nepřístupné

Kniha Šprýmař Akhu Tänpa: Veselé a hanbaté historky z Tibetu, povětšinou dětem nepřístupné je v