Na ostrově pokladů

Na ostrově pokladů

Správná pětka, to jsou ve skutečnosti čtyři a pes! Julián, Dick, George, Anna a pes Tim. Taky byste si přáli mít vlastní ostrov, který by byl jen a jen váš? A zažít takové dobrodružství jako Správná pětka? Plavili byste se po moři, přespávali v bouři ve zřícenině starého hradu a prozkoumali potopený vrak! A jak má takové správné dobrodružství skončit? Přece honbou za pokladem! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/183/na-ostrove-pokladu-jBH-183.jpg 4.5204

Správná pětka (1.)

Five on a Treasure Island (1942)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

pollyanna

Klasika pro děti:). Vždycky jsem měla pocit, že tyto děti nestárnou, i když se střídá rok za rokem. A asi jsem jim i trochu záviděla, protože si mohly cestovat, jak je napadlo, a rodiče jaksi nic moc nenamítali... No, knížky se rozhodně hodí jako podpůrný prostředek při nechutenství, protože popis všech těch svačin, obědů a večeří rozhodně nenechá jen tak někoho lhostejným, já mám od té doby chuť na sendviče... Správnou pětku jsem četla pořád dokola, kupodivu mě v první desítce nejvíc zaujaly liché díly.

spider.rio

Správná Pětka je moje mládí a místo spaní čtení napínavých dobrodružství. Některé díly této série knih mám do dnes schované doma...

sumcicka
11.01.2016

Narazila jsem na ni ve své dětské knihovně, když jsem byla o Vánocích na návštěvě u rodičů, a musím říct, že Pětka mě ani po těch letech nezklamala. Navíc jsem při jejím čtení odhalila důvod, proč mi nevadí popisy oblečení a hostin v Martinově Písni ledu a ohně - Blytonová, na které jsem vyrůstala, totiž taky nikdy nezapomněla napsat, jaký si Anna oblékla k džínám svetr a čím si Dick obložil svůj chleba, který zapíjel zázvorovou limonádou :)

Luciska13
21.10.2015

Poté, co jsem si asi v osmi letech přečetla první díl, kupovala jsem si všechny, co vyšly jako další. Asi každý, kdo tuto knížku četl si někdy představoval nebo přál, že je na jejich místě. Možná díky této sérii jsem si čtení zamilovala a nebyla to pro mě povinnost, ale příjemná zábava. Vím, že spousta mých vrstevníků čtení nesnášelo a já je vždy nechápala. Opravdu všem vřele doporučuji.

Redmassie
13.07.2015

Knížky mého dětství, celkem předvídatelný děj a žádný vývoj postav, ale v 9 letech jsem je milovala :-)

Ddaannddaann
26.02.2015

Přišlo mi že celá knížka byla založená na náhodě ale jinak byla velice hezká

Acinore
02.02.2015

Správnou pětku jsem milovala, všechny díly :-)

dove
04.03.2014

Oblíbené knížky v dětství, přečetla jsem spoustu dílů a vždy jsem ta dobrodružství prožívala spolu s pětkou. Nedávno jsem si na tyto příběhy vzpomněla a doporučila malému a ten je z nich taky unešený, když mu je večer čteme a tatínka taky zaujali :-)

Pakuna
11.09.2013

Dětské detektivky, které splnily svůj účel - každé nové dobrodružství správné pětky jsem prožívala tak, jako bych k nim patřila!

Dep8
15.12.2012

Četla jsem v dětství všechny díly, co jen se daly vyšťourat v naší městské knihovně, prokládané Stopami hrůzy, Tajnou sedmou a Dívkami v sedlech. Dneska už s jistotou nevím, které díly to byly, ale každý z nich byl skvělou dětskou detektivkou.

h.mose
15.09.2012

Tak tohle je moje dětsví! S pětkou jsem absolvovala snad kažodu nemoc a každé prázdniny. V těchto knihách jsem se poprvé dočetla o zázvorové limonádě a celou dobu jsem ji toužila ochutnat a podařilo se mi to až v došpělosti. Takže pokažé, když si zázvorovku koupím, vzpomínám na Pětku ;-)

Miru
18.05.2012

Úžasně čtivé, dobrodružné a napínavé příběhy. Detektivky pro mladé čtenáře :-)

Mikiem
09.02.2012

Pěkné čtení,kamarádka mi to ve 13ti doporučila,tak jsem si to ráda v knihovně pokaždé jako děcko pujčovala:o)

JaneTrestry
30.08.2011

další krásná řada knih na čtení. I když jsem starší, tak ráda si to přečtu a stále to jejich dobrodružství prožívám, jako kdysi, když jsem byla mladší :)

La Fiera
14.07.2011

Tý jo, kde jsou ty časy, kdy jsem se nemohla Správné pětky nabažit.

Addie
01.04.2011

Asi nejsem takový dobrodruh, ale četba mi ani v nejmenším neuškodila, ba naopak.

krokous1
22.11.2010