Kosti světa ekniha

Na nebesích se schyluje k válce mezi božskými Rodiči a jejich zapuzenými dětmi, Dvojčaty. K válce, která ohrožuje celou Fiateru. A prohnaný kněz Joros je odhodlaný z celé situace vytěžit pro sebe co nejvíc. S pomocí několika výjimečných lidí, které kolem sebe shromáždil, již dosáhl prvního úspěchu - a dost možná i posledního, protože jím na sebe upoutal pozornost dvou pomstychtivých bohů. Tváří v tvář mocné magii a postupující temnotě se nesourodá skupina pomalu rozpadá - jenže pokud ve svém boji selžou, je vše ztraceno a z jejich světa zbudou jen ohořelé kosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/420463/kosti-sveta-F0z-420463.jpg 41

Spoutaní bohové (2.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno: (ekniha), Talpress

The Bones of the Earth (2017)

Kniha Kosti světa

ikkaku

Z téhle knihy mám trošku rozporuplné pocity. Úspěšně zničila moji nejoblíbenější postavu z jedničky (Scal), jejíž duševní vývoj mi prostě nedává smysl. Současně celý děj působí jako most mezi úvodem a finále, jehož úkolem je primárně rozestavit jednotlivé postavy představené v jedničce na místa, kde je potřeba je mít do trojky.
Na druhou stranu svět už není tak plochý jako v prvním díle. Většina postav se moc pěkně vyvíjí (Joros především, většinu doby jsem si nebyl jistý, jestli mu fandím nebo ho nenávidím) a celkově se myslím celkem podařilo udržet to, co jsem na jedničce cenil nejvíc - ani jedna strana konfliktu není vysloveně dobrá nebo vysloveně zlá, obě jsou tak nějak v právu a obě dělají pěkné hajzloviny, aby dosáhly svého.

Navíc se v knize postupně prezentuje pěkných pár "malých" zápletek a nápadů, které mě přesvědčily, že se mám těšit na trojku a na to, jak to celé nakonec dopadne.

Rachel Dunne
americká