Športy

Športy
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134373/sporty-134373.jpg 4 3 3

Šport je nepochybne fenomén modernej doby. Púta pozornosť desiatok tisícov fanúšikov na tribúnach a miliónov divákov pri televíznych obrazovkách, mladých aj starých. Publikácia Športy - Svet športu slovom aj obrazom prináša komplexný pohľad na jednotlivé športové odvetvia tak, aby im porozumel nielen odborník, ale aj fanúšik a úplný laik. Kniha ponúka v skratke históriu vzniku jednotlivých športov, zrozumiteľným jazykom a množstvom názorných ilustrácií objasňuje základné pravidlá, techniku aj taktiku, prináša stručné vizitky najväčších osobností, odhaľuje fyziologické a psychologické charakteristiky športovcov v jednotlivých športových odvetviach. Nájdete v nej známe informácie, ale určite aj také, ktoré rozšíria váš prehľad vo svete športu. -Svet športu slovom aj obrazom... celý text

mirkoczentovic
10.12.2017 3 z 5

Toto dielo sa mi mimoriadne ťažko hodnotilo hviezdami i komentárom, aby oboje vyznelo aspoň trochu objektívne... V čase vydania to totiž bola moja suverénne najobľúbenejšia kniha, ktorá do značnej miery podporila moju fascináciu svetom športu.

Samozrejme, nejde o nič prevratné. Ale pre deti, ktoré sa chcú ponoriť do sveta sily, vytrvalosti, rýchlosti, taktiky či stratégie a nevedia o ňom skoro nič, asi len ťažko existuje lepšia kniha (možno sa aj po 13 rokoch od vydania dá ešte kdesi zohnať, 2-3 roky dozadu som ešte dosť veľa kusov v istom kníhkupectve videl).

Oceňujem prácu prekladateľského tímu, ktorý sa pri takmer každom športe snažil pridať aspoň jednu-dve vety vo forme poznámky o danom športe na Slovensku (pri skokoch do vody tak milo prekvapí zmienka o Milene Duchkovej).

Drobným mínusom môže byť fakt, že niektoré disciplíny sú rozpracované značne hlbšie než iné (americký futbal má tuším 6-8 strán, volejbal ale len 3 a pod.).