Spomienky

Spomienky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340123/bmid_spomienky-v6E-340123.jpg 3 5 5

Chism Talbert bol prvým milencom mladučkej Minty Westerlyovej. Bola to však nešťastná láska a skončila rozchodom, pretože svety, v ktorých obidvaja vyrástli, boli diametrálne odlišné. Po dvanástich rokoch sa niekdajší milenci opät stretávajú. Sú už zrelými, dospelými ľuďmi, ale obaja stále spomínajú na svoju lásku i rozchod. Minta sa vracia na miesta, kde prežila prvú lásku, a spomína si na nezabudnuteľné leto. Jej pocity porovnáva autorka so zážitkami jej prababičky, ktorá si písala denník temer pred sto rokmi. Obidve totiž žili vo veľkomeste a zaľúbili sa do mužov z amerického vidieka a z nižšej spoločenskej vrstvy. Rovnako ako prastará matka, aj Minta sa musí rozhodnúť, čomu dá v budúcnosti prednosť.... celý text

maryzka
25.01.2023 2 z 5

Prolínání vzpomínek žen na lásku, které se prožívalo v 19. století s prolínáním ve století 21.

pegasek
09.12.2022 4 z 5

Kniha se mi moc líbila,ale chybí k tomu závěr a tudíž kniha přichází o šmrnc,který po celou dobu vzbuzovala

pegasek
09.12.2022 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila,ale chybí tomu závěr

uzivatel4895
04.01.2022 4 z 5

dobre napísané, páčil sa mi ten denník :)