Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1301 1301

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

punkgirl97
19.10.2021 5 z 5

To bylo tak krásně oddechové a zároveň hezky romantické. Samozřejmě se romantika nevyskytuje hned na začátku, ale až v průběhu příběhu, kdy si k sobě postavy, které spolu sdílí postel (každý v jiný čas), nachází cestu pomocí vzkazíků.

Obě hlavní postavy tj. Tiffy i Leona jsem si oblíbila v celku rychle. Tiffy byla správně praštěná a moc sympatická a zároveň skrývala svou minulost. Leon tak ten si mě získal svou profesí, protože byl ošetřovatel v paliativní péči. A zároveň fakt milý a skvělý chlap a ještě starostlivý.
Z vedlejších postav jsem si oblíbila hlavně Richieho a Moa.

Líbila se mi nápad na sdílení jedné postele každý v jiný čas. Je to z části dost děsivý, protože ti dva se setkali až mnohem déle, jinak s Tiffy jednala Leonova přítelkyně Kay.. mimochodem strašně nepříjemná postava. Vadila mi od začátku, a takový ten poslední hřebík do rakve si dala skrz Richieho.

Příběhu nechyběl ani humor, místy jsem doslova vyprskla smíchy. Na druhou stranu nepostrádal ani napětí hlavně skrz linku z minulosti Tiffy - její vzpomínky, které si postupně začíná vybavovat.

V knize je doplněn i epilog, který je hezky romantický zpracovaný, a myslím, že si v knize našel své právoplatné místo, ostatně přesvědčete se sami.

Pokud hledáte něco oddechového, milého, vtipného s trochou napětí tohle je román ideálně pro vás. ️

4,3/5

Evar88
11.10.2021 3 z 5

Námět knížky se mi moc líbil, zpracování o dost méně. Do příběhu jsem se nemohla vůbec začíst a celá první půlka na mě působila smutně, temně až depresivně. Hlavní postavy mi přišly nesympatické, prostředí, ve kterém se pohybovaly, dost pochmurné. Zhruba od poloviny se příběh rozeběhl a vykřesal i trochu jiskry. Nicméně podruhé bych si ho už nepřečetla.

knihomolka_eli
09.10.2021 5 z 5

Kniha Spolubývajúca sa mi veľmi páčila, nemala som veľké očakávania a asi aj preto ma príjemne prekvapila. Mala originálny námet, svojský štýl písania, ktorý mi ale hneď sadol, veľmi sympatické postavy...a tie ich hlášky naozaj stáli zato. Už dávno som sa toľkokrát pri knihe nezasmiala. Už pri prvej strane a prehliadke, resp.opise bytu, som vedela, že táto kniha ma ešte pobaví a tak aj bolo. Odkazy spolubývajúcich, ktorí síce spia v jednej posteli, ale nikdy sa nevideli, boli milé, originálne, vtipné...záver je jasný už z anotácie, žiadne prekvapenie, ale tá cesta k nemu bola super :) . Tiež sa mi páčilo, že sa striedali kapitoly z pohľadu oboch hlavných hrdinov, čo vlastne čitateľovi ,,dovolí" ich oboch viac spoznať. Príbeh, resp. prípad Richieho ma zaujímal tiež a bola som zvedavá ako to s ním dopadne. Tyffiní priatelia boli super, presne ten typ priateľov, ktorých by chcel mať každý. Leonova práca bola smutno-krásna obľúbila som si aj jeho pacientov, hoci boli vedľajšími postavami. Pán Prior, ktorý v živote veľa zažil a vždy vedel poradiť...držala som palce, aby stihol nájsť, čo hľadal. A malá Holly - jedno úžasné a bystré dievčatko, ktoré malo napriek všetkému neskutočnú silu a elán do života.
Čo sa týka Leona a Tiffy, boli skvelá dvojka, Tiffy musela najmä nájsť samú seba, aby sa jej otvorili nové cesty a možnosti. Zaujímavé bolo aj nadškrtnutie témy manipulátorstva...a ako obeť ani nevidí, že je skutočne obeťou niečoho takého. No a k záveru...záver bol výborný, úplne typický pre Leona. Spolubývajúca je milá romantická oddychovka, zaručene zdvihne náladu a číta sa sama :)

lucifess
07.10.2021 5 z 5

Skvělá příběhová myšlenka. Sice s předvídatelným koncem hlavní dějové linie, což mi ale při čtení nijak nevadilo. První třetina byla opravdu neotřelá, dál už to byla spíš harlequinka, ale výborně napsaná. I jména hlavních hrdinů - Leon a Tiffy nejsou úplně románově profláknutá. Knížka mě bavila. Skvělá a milá oddechovka.

Pafča88
04.10.2021 5 z 5

Na knížku jsem se strašně těšila a nezklamala. Při čtení anotace asi každému dojde, jak tohle skončí, ale i tak byl příběh super s originálním nápadem. Skvělá oddechová kniha, určitě doporučuji! :)

katerina3329
25.09.2021 4 z 5

DOPORUČUJI.

rilajaan
13.09.2021 5 z 5

Skvělý námět, spousta dějových linek, které krásně vše spojily. Moc mě to bavilo.

Fortuna7
11.09.2021 4 z 5

Kniha má pomalejší začátek, ale jak se objevil první vzkaz mezi hlavními hrdiny,(když už jsem u Tiffy a Leona, oba jsou skvělí!) chytlo mě to. Jejich vzkazy byly neskutečně zábavné a já musela číst dál a dál. Ke konci by se dala kniha trochu proškrtat a kvůli tomu jsem dala 4 ⭐.

haWranka
09.09.2021 4 z 5

Docela dlouho jsem se nemohla začíst, trochu mi vadil styl psaní autorky. Ale postupně jsem příběhu i hlavním postavám podlehla a pak už jsem to musela dočíst na jeden zátah. Příjemná oddechovka se z toho vyklubala. Ale nic hlubšího od toho nečekejte.

J.x
09.09.2021 5 z 5

Krásná oddechovka, moc se mi líbila. Myslím, že pro nás trošku nepochopitelný námět:-), ale i tak se to hezky četlo:-)

Jenny46
31.08.2021 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila, originální zápletka, zatím jsem nic podobného nečetla...
Ze začátku jsem si musela zvyknout na styl psaní, ale jinak dobrá romantická oddechovka.

Luciska13
30.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha, ideální na dovolenou. Vtipná, ze života, trochu šílená a romantická a to v ideálním poměru. Čtení jsem si moc užila a to, jak se měnil styl psaní mě sice překvapilo, ale myslím, že to knížku zajímavým způsobem ozvláštnilo.

ardeas
28.08.2021 3 z 5

Asi blbé obdobie kedy som si túto knihu vzala do rúk (znova). Asi v polke knihy som zistila, že som ju už citala ale zabudla som na ňu. Takže asi až taká úžasná nebola :) keďže som ju citala akoby nanovo.
Veľké plus za tému, tam davam 5 z 5*,bez debát. Vývoj postáv, ich zmena, plynulé, bez zadrheľov...len ak by tam neboli tie odkazy, nudila by som. Tiež mi vadila forma priamej reci. Bolo to na štýl scenaru k filmu ako pribeh v knihe a rušilo ma to.

martina1797
25.08.2021 4 z 5

U téhle knihy jsem měla že začátku trošku problém se začíst, což se ale kolem třetiny změnilo. Pak už mě příběh o dvou spolubydlící, kteří se sblíží díky vzkazům, které si v bytě nechávají, začal opravdu bavit. Je to taková příjemná romantika.

nina3905
24.08.2021 4 z 5

Knihu zaraďujem medzi ideálne dovolenkové knihy. Na jej prečítanie ma nalákal obal a anotácia. Knihu si viem predstaviť aj ako predlohu pre filmové spracovanie.

Jeanine8
20.08.2021 4 z 5

Originální, svěží, romantické :-)

Aaron Lewis
18.08.2021 5 z 5

Velmi příjemná kniha. Měla jsem to přečtený za dva dny. Kdybych nešla do práce, tak za den:). Hezky se to četlo, byla to příjemná oddychovka. Leon byl super. Tiffy úplně jiná, než jsem si ze začátku myslela. Myslela jsem si, že to bude nějaké chladné a tak, ale hned mě to vtáhlo. To s Justinem jsem nečekala, ale proč ne, každý má nějakou zkušenost a určitě jo happyending:). Takže fakt dobrý:).

Terez9119
10.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Od téhle knihy jsem dostala mnohem víc, než jsem čekala. Vztah Justina s Tiffy mi gaslighting připomínal docela brzy, bylo parádní si o tak ukázkovém případu přečíst z pohledu oběti. Řekla bych, že Tiffy to zvládala skutečně dobře na to, co musela mít za sebou. Bavilo mě pomalu rozkrývat její osobnost, protože nejdříve je to o tom, jaká je podle toho, co jí vsugeroval Justin, a teprve později rozkrýváme to, jaká je doopravdy. Je praštěná a přecitlivělá, ale taky statečná, chytrá a moc milá. Už dlouho mě žádná hrdinka s pohnutou minulostí tak nebavila. Leon byl neuvěřitelně milý a sladký, jen mi na něm vadilo, že byl docela posera. Problémy se nevyřeší tím, že se jim vyhýbáte. Linka s Ritchim to celé výborně ozvláštnila. Suma sumárum jsem dostala docela skvělou sladkou romanci s psychologickým pozadím (mohla by sloužit jako učebnice o gaslightingu).

ElInWonderland
31.07.2021 5 z 5

Kniha mě skutečně překvapila, děj se stal mnohem zajímavější než se na první pohled zdá. A jak už tu někdo zmiňoval, nedostatky hlavních hrdinů jsou velmi sympatické a není to jen samá dokonalost. Rozhodně je to příběh, který potěší.

domihruzkova
29.07.2021 5 z 5

Tak přesně tohle jsem potřebovala! Pohodový příběh o dvou lidech, kteří si k sobě hledají cestu pomocí vzkazů na lístečkách, na pozadí s vážnějšími tématy jako posttraumatická stresová porucha.
Z příběhu přímo čiší vzrůstající zamilovanost, doslova cítíte jak pomalu přeskakuje jiskra. Kniha mě strašně bavila, kolikrát jsem se i nahlas rozesmála. Doporučuji!

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992