Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1301 1301

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

mia.com
05.03.2022 3 z 5

Jako nebylo to spatne, ale proste me to nejak nevzalo za srdce. Pri Leonovych kapitolach byl styl prime reci fakt hrozny a tema psychickeho tyrani bylo pojate proste nejak divne. Nevim no...takovy celkovy prumer s dost predvidatelnymi udalostmi.

Ana72154
24.02.2022 4 z 5

Po přečtení jsem mile překvapená. Začátek byl trochu táhlý, ale po 1/4 se to hezky rozeběhlo. Při čtení jsem měla chuť fackovat Justina za ty jeho výstupy.

kačenka80
21.02.2022 2 z 5

Nápad na knihu byl zajímavý ale vyšla z toho tuctová červená knihovna. Muž, žena jedna postel a postupné sbližování. Nejvíce mi vadil styl psaní a označení osoby která právě mluví.

aydam
15.02.2022 3 z 5

Láska prochází nejen žaludkem, ale i postelí, kterou okupují dva lidé v různou dobu.
Kapitoly z pohledu Tiffy se střídají s kapitolami Leonovými.
Kniha se nečetla špatně, ale místy jí dochází dech. Hrdinům je kolem sedmadvaceti, ale občas se chovají jako čtyřicátníci.
Myslím, že si za nějaký čas řeknu: Spolubydlící?, jo aha, to bylo to lístečkování.

"Jak to vypadá v ložnici? Přiškrceně vykřiknu. Vypadá to, jako by tu někdo nablil duhu a kaliko, každý povrch je pokrytý barvami, které k sobě od přírody nejdou."

"Nemůžete na muže ve sprše jen tak vypustit spoře oděnou ženu. To se nedělá. Není to fér."

"Je léto, jsem single, lišky mrouskají na zápraží, holubi na okapech vrkají... Život. Je. Fajn."

Micandy
11.02.2022 4 z 5

Není to ten klasický přehnaně romantický příběh a to mě na tom nejvíc bavilo. Byl jako ze života, plný překvapení a pádů. Hlavní postavy mi byly sympatické a kniha se četla sama.

PeťulaV.
07.02.2022 5 z 5

Krásná a nápaditá kniha s originální tématikou, která vám nabídne určitě daleko víc, než to, co od ní očekáváte. Pro mě byla moc milým překvapením. Příběh je nejen o romantice a postupně vyrůstajícím vztahu dvou neznámých, ale i o odvaze, síle, víře v sama sebe, naději a důležitosti přátelství. Zajímavý, nečekaný, jiný.. nechte se překvapit ;-)

broskev28
04.02.2022 5 z 5

Málokdy se mi stane, že bych byla z romantické knihy nadšená, ale tady se to povedlo, a já za to opět děkuju databázi.
Spousta komentářů pode mnou už zmínila, co všechno je na téhle knize nečekané, originální a výborně zpracované. Pokud se potřebujete odreagovat, zapomenout na své problémy a pobavit se vtipným a milým příběhem, neváhejte.
Doufám, že čtenářky v naší knihovně budou stejně nadšené jako já, až tuhle knihu dostanou na Valentýna; my totiž každoročně slavíme 14.února Mezinárodní den darování knih . . .

Angie.D
03.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Spočiatku ma to až tak nevtiahlo do deja, ale asi v 30% knihy sa to začalo rozbiehať :)
Kniha bola napísaná z pohľadu dvoch hlavných hrdinov. Kapitoly boli rozdelené podľa postáv, ale aj keby tam nie je napísané, koho pohľad tá kapitola je, tak to bolo ľahko odlíšiteľné, keďže autorka zvolila odlišný štýl písania pre obe postavy. To sa mi dosť páčilo.
Hlavné postavy mi síce k srdcu nejako výrazne neprirástli (boli mi sympatickejší naj kamoši Tiffy a vedľajšie postavy z nemocnice), ale ani mi nevadili.
Príbeh sa netočí len okolo romantickej dejovej linky, ale sú tam aj zaujímavé príbehy vedľajších postáv a hlavne ma prekvapilo aké rozmery nabral dej s Tiffinym ex.
SPOILER - Emočnému týraniu vo vzťahu sa venuje málo kníh (teda aspoň ja som také nečítala ešte :) ). Za to palec a jedna hviezda hore.

DeniCod
21.01.2022 5 z 5

Mile mě to překvapilo.taková příjemná oddechovka, kterou jsem měla za chvíly přečtenou. Ze začátku mi Tyffi nebyla moc sympatická, ale to se za několik kapitol změnilo. Leona jsem měla ráda a líbilo se mi jak byl zapálený do své práce. Super kniha, určitě doporučuji! :)

Klára16
15.01.2022 5 z 5

Šla jsem do toho s minimálním očekáváním a byla jsem mile překvapena! Byla to po dlouhé době fakt krásná knížka, plná milých lidí a gest. Za mě super! :)

LadyCarousel
14.01.2022 4 z 5

Pekna kniha, kde byly citlive a nenasilne vykresleny intimnosti. Cela kniha byla vlastne dosti uveritelna, pekne popsane pasaze zamilovani se. Akorat mi dej prisel moc natazeny.

Kikulka97
08.01.2022 4 z 5

Toto byla moc příjemná oddechovka, která nenásilně otevřele spoustu dalších témat. Vtipní a trochu trhlí hrdinové, každý úplně jiný, ale o to snáze si k nim člověk našel vztah. A pro lepíky po bytě mám asi slabost.

irskádívka
05.01.2022 4 z 5

Milý a něžný příběh o hledání sebe sama, léčení ran, které nám někdo jiný způsobil, o přátelství, pletení, jídle, nadšení pro vše zajímavé a samozřejmě o spolubydlícím především.

monushka
12.12.2021 5 z 5

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, ale po přečtení musím konstatovat, že přesně takový příběh jsem potřebovala jako sůl! Úsměvný, vtipný, místy vzteklý, napínavý, milovaný, nenáviděný. Tiffy s Leonem mi byli sympatičtí od prvního seznámení s nimi. Spolubydlící doporučuji.

magdalene7
11.12.2021 4 z 5

Pěkná knížka, poměrně hezky se četla a postavy byly originální. Dějová linka byla zajímavá, akorát jsem od 80% začala trochu se čtením otálet. Pak jsem se ale kousla a dočetla jsem. A byla jsem mile překvapená. Celkově hodnotím 4,5 hvězdami :).

Jarka_rybář
05.12.2021 5 z 5

Tahle kniha je opravdu velice milá. Styl, kterým je napsaná, je trochu neotřelý, ale k neotřelým hrdinům neotřelý styl, ne? Po pár stránkách jsem ho přestala vnímat.
Hrdinové knihy jsou úžasný. Vtipná, trochu potrhlý Tiffy, jejíž outfity bych opravdu chtěla vidět, a k tomu ošetřovatel Leon. Autorka vytvořila velmi sympatické hrdiny.
Kniha je romantická oddechovka, ale má i něco navíc. Oba hrdinové mají komplikovaný životní příběh, což do děje vnáší velmi závažná témata. I přesto se z knihy nevytrácí humor.
Spolubydlící mohu jen doporučit.

Nelička
15.11.2021 4 z 5

Kdyby to šlo, dám o půl * víc. Bylo to bezva čtení. Líbil se mi nápad s tímto druhem spolubydlení, přišlo mi to mezi všemi těmi romány co čtu, poměrně neotřelé a svěží... Nevím proč, ale trochu raději jsem vždy četla Leonovy kapitoly a opravdu hodně jsem fandila Richiemu!!! :))

Kristy.Seb
09.11.2021 4 z 5

Zoufalství vás nutí mít mnohe otevřenější mysl.

Život je často jednoduchý, ale člověk si nevšimne, jak jednoduchý byl, dokud se nějakým způsobem strašlivě nezkomplikuje.

Zajímavý příběh, ale zbytečně dlouhý... chválím téma příběhu, jak spolubydlení, tak zaměstnání Leona.

michaelaaa5
08.11.2021 4 z 5

Námět knihy zněl docela zajímavě, ale jedná se o klasickou oddechovou romantickou knihu..

BarkaS
03.11.2021 4 z 5

Malá milá četba. Nic velkého, komorní “divadlo” o pár “hercích”. Klidně bych se obešla bez zbytečně podrobných erotických pasáží (naštěstí byly v podstatě jen dvě větší), 3/4 byly daleko zábavnější než finále, které stále víc klouzalo do klišoidní červí díry, až jsem se málem uchýlila ke třem hvězdám, ale nakonec jsem si řekla Ne. V rámci žánru, který přílišnou inteligencí neoplývá (a ani ji nevyžaduje), je to slušný nadprůměr.

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992