Spiknutí proti Hitlerovi

Spiknutí proti Hitlerovi https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414943/bmid_spiknuti-proti-hitlerovi-IX0-414943.jpg 5 5 4

Příběh německého odboje v třetí říši. Adolf Hitler se v roce 1933 stal německým kancléřem. O rok později byly všechny strany s výjimkou nacistů postaveny mimo zákon, svoboda tisku byla jen vzpomínkou a Hitlerova dominance se zdála být kompletní. Přesto se našli stateční lidé, kteří se s novou tyranií nesmířili a bojovali proti ní všemi možnými prostředky. Publikace Spiknutí proti Hitlerovi jedinečným, čtivým a přesvědčivým způsobem mapuje historii německého odboje od roku 1933 až po operaci Valkýra – od osamělého vlka Georga Elsera až po spiklenecké kruhy v řadách wehrmachtu. Autor se také snaží přeformulovat morální debatu kolem Hitlerových vojenských odpůrců a vyhýbá se extrémům zbytečné úcty - a naopak neoprávněné stigmatizace. Bez nadsázky lze říci, že tato kniha zásadním způsobem mění náš pohled na druhou světovou válku a vrhá jasné světlo na její nejtemnější dny.... celý text

Literatura světová Válečné Historie
Vydáno: , CPress

Las conspiraciones contra Hitler , 2018

Gracian1964
27.10.2021 5 z 5

Dobrá a erudovane napísaná kniha, snaží sa byť objektívna, čo sa jej aj v podstate darí. Číta sa pohodlne, bál som sa, že v nej bude plno nezáživných informácií a nudných pasáží, ale nebolo to tak. Mnohé som sa dozvedel. Kto sa o danú problematiku zaujíma, rozhodne neurobí chybu, keď po tomto diele siahne.

Rolada88
26.01.2020 5 z 5

Začátek knihy se četl dost špatně o zrozeni odboje proti Hitlerovi ale po nástupu staufenberga a jeho nezdařelém atentátu to nabíralo další a další fakta různé teorie co kdyby jak kdyby atd. Operaci Valkýru jsem měl už načtenou z dřívějška ale tady bylo a dost informací navíc různých výpovědi svědectví všeho možného . Knihu bych doporučil všem co se zajímají o dějiny druhé světové války . Mě osobně se kniha moc líbila i když místama jsem se v tom dost placal hlavně tedy na začátku dávám plny počet hvězd

Rohy89
02.01.2020 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře. Poskytuje objektivní pohled na říšský odboj a jejich spletité kliky.

jiri77
07.12.2019 4 z 5

Téma druhé světové války mě hodně zajímá a vše co je sní spojené ,a tak jsem si tuhle knihu se zvědavostí přečetl. Nedá se říci ,že bych se ''dozvěděl'' ,až moc nového. Autor se snaží více objasnit důvody odboje a osob do něj vtažených a co je k tomu vedlo. Kniha se dobře čte a určitě dá čtenáři zajímavý pohled na odboj proti Hitlerovi a nacizmu.

Autorovy knížky

Danny Orbach