Spev duchov

Jojo má trinásť rokov a snaží sa pochopiť, čo znamená byť mužom. Môže sa inšpirovať viacerými otcovskými postavami – najmä jeho černošským starým otcom, ktorému hovorí pap. Ale iní muži mu dospievanie neuľahčujú. Jeho otec Michael sedí vo väzení a belošský starý otec ani neuznal jeho existenciu. Jojo okrem sveta živých počuje aj hlasy mŕtvych, najmä strýka Givena, ktorý umrel na strednej škole.

Jojova matka Leonie nie je veľmi prítomná v živote svojich detí. Túžila by byť lepšia, ale nedokáže uprednostniť potreby svojich detí pred svojimi, čo jej komplikuje závislosť – drogová aj citová. Mučená a konfrontovaná víziami svojho mŕtveho brata, ktoré k nej prichádzajú v opojení, zápasí s brutálnou realitou svojho života.

Keď Michaela prepustia z väznice, Leonie posadí deti a svoju priateľku do auta a vydá sa na sever do srdca Mississippi k farme Parchman – štátnej väznici. Duch trinásťročného chlapca, ktorý tam zahynul polstoročia predtým, má Joja tiež čo naučiť o otcoch a synoch, o minulosti, násilí a o láske.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405769/spev-duchov-lE6-405769.jpg 4.54
Vydáno:, Inaque

Sing, Unburied, Sing (2017)

Počet stran:254
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-8207-019-7

Kniha Spev duchov

čika

Priznám sa, nečítalo sa mi to ľahko. Kniha je tvrdá i poetická, písaná zvláštne, mám pocit, že mi možno veľa vecí aj ušlo. Novodobý magický realizmus? Novodobá drsná Amerika? Asi niečo z oboch.

duchové a přízraky

Autor knihy