Špatná sestra

Špatná sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408240/bmid_spatna-sestra-TwU-408240.jpeg 3 93 29

Svou rodinu si nevyberete… Můžete však před ní utéct? Psycholožka Connie Summersová se snaží pomoct své pacientce Stephanie vybudovat si nový život tak, aby mohla nechat minulost jednou provždy za zády – kdysi jako zázrakem vyvázla nezraněná z požáru rodného domu. Jejímu mladšímu bratrovi, který si vždy rád hrál s ohněm, se to povedlo také, otec však už takové štěstí neměl… Dnes žije Stephanie pod novým jménem a má malého syna. Jenomže pak dostane dopis od někoho, o kom doufala, že už ji nikdy nenajde. Přesto si její doktorka Connie, jediná osoba, které se Stephanie může se svými obavami svěřit, musí položit několik otázek: Je hrozba, které její pacientka čelí, skutečná, nebo už jen nedokáže rozeznat hranici mezi realitou a iluzí? Co se vlastně tu noc kdysi stalo? A co víc – proč je jméno Connie spojováno s vraždou jejího bývalého pacienta? Je to všechno jen náhoda, nebo je možné, že jsou osudy obou žen propojeny více, než se na první pohled zdá?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Bad Sister , 2017

kannibal28
19.02.2024 4 z 5

kniha nebola zlá len celkom k dokonalosti mi chybalo viac vzruchu

čef
10.10.2023 3 z 5

Současný styl detektivky nikoho moc neuchvátí, pouze umožní spláchnout nějakou tu hodinu nudy. Dozvíte se toho dosti vztazích mezi postavami, sledujete nějaké zmatené stopy, pak závěrečné ohrožení hrdinů a můžete se přikrýt a spát. Nakladatelství chrlí toto klišé po tunách.
Zde se vše točí okolo dávného požáru a potíží psycholožky. Do hitparády tedy určitě nepatří, ale existuje mnoho mnohem horších.

petra3242
25.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Vůbec to nebyl špatný příběh, jen mě mrzí, že v něm muselo zemřít dítě... Vážně si matka pro své čtyřleté dítě vybere radši smrt? To je pro mě jako matku prostě nepochopitelné...
Otevřený konec mi v tomhle případě fakt vadí, protože si myslím, že s tou sebevraždou to bylo jinak.

janedeka
12.07.2023 5 z 5

Byla jsem mile překvapena, jak mě kniha zaujala. Hlavně mi sedl styl psaní, námět i krátké kapitoly. Konec není úplně ve všem uzavřený, proto by bylo fajn, kdyby autorka napsala pokračování, abychom věděli víc...

crazyslunicko
04.12.2022 4 z 5

Kniha se mi vcelku líbila. Byla napínavá a měla spád. Jediné co mi vadilo byla hlavní postava - psycholožka, která asi nedokázala číst v lidech a poznat kdy lžou? Jako vážně? Jinak příběh byl hezký - prolínala se minulost s přítomností s její pacientkou a všechno na sebe krásně navazovalo. Konec mě překvapil.

luckykniznisvet
10.11.2022 3 z 5

Knížka mě zaujala svou anotací a obálkou. Po přečtení recenzí jsem se ale docela bála do ní pustit. Naštěstí jsem vůbec zklamaná nebyla, není to sice nějaký super thriller, ale také není vůbec špatný. Pár poznámek ale mám. Za prvé jsem si nedokázala k žádné postavě vytvořit vztah. A za druhé mi ten konec přišel takový malinko zamotanější

genduna
24.04.2022 1 z 5

Velmi NEpoutavá kniha, kostrbatý děj, spousta věcí nevysvětlená, sotva jsem jí dočetla....

Bee240
02.01.2022 3 z 5

Poslední přečtená kniha roku 2021 byla příjemným překvapením. I přes poměrně nízké hodnocení byla podle mého kniha dobrá.
Hlavní postavou v této knize je Connie... psycholožka která opustila své pracovní místo ve věznici a otevřela si soukromou praxi. Kolem Connie se dějí divné věci a po celou dobu se kolem ní motají divní a nebezpeční lidé.
Minulost a přítomnost Connie se promíchá s životem její pacientky Stephanie a tím se vše ještě zamotá.
Jak jsem již zmínila i přes nízké hodnocení bych knihu neohodnotila jako špatnou. Napsaná byla jednoduše a dobře se četla. Příběh byl zajímavý i když místy trochu nevysvětlený.
Konec byl podle mého trochu předvídatelný a od jisté doby jsem věděla jak vše bylo...

maličkán
09.11.2021 4 z 5

Přes slabé hodnocení tady, se mi kniha hodně líbila. Styl psaní mě vyhovoval a užila jsem si to.

SilvieSisinka
04.03.2021 4 z 5

Nebylo to špatné čtení.Kratke kapitoly.Kniha na jeden max dva dny.Prumerna detektivka.

Leena
19.02.2021 3 z 5

Mě se to líbilo, určitě lepší než jakékoliv nadhodnocené "thrillery".
Četlo se to dobře, bylo to napínavé.

Jurajovamaka
04.02.2021 3 z 5

Nezaujala ma...ani som ju nedočítala do konca a to sa mne málokedy stáva, ale uznajte načo sa trápiť?

Janík511
14.11.2020 3 z 5

Nakonec jen ***, první půlka napínavá, konec nemastný, neslaný. Znovu žijící bratr mi tam nezapadal, sebevražda nakonec sebevraždou nebyla? Žádné náznaky od policie, prostě nic, autorka se tomu více nevěnovala, takže konec opravdu nic nevypovídající a podle mě dost odbitý. Kniha má alespoň hezkou obálku, děj pokulhává. Škoda, určitě měla na víc.

Veronika33
13.11.2020 5 z 5

K tejto knihe som pristupovala so skepsou, nakoľko hodnotenia nie sú príliš pozitívne. Musím však povedať, mňa naopak dosť bavila, miestami som fakt netušila, ktorá bije ako to bude pokračovať. Jasné nebola to úplna topka v tomto žánri, ale ja som spokojná. Určite si od tejto spisovateľky niečo ešte prečítam.

Ava365
02.09.2020 1 z 5

Nedočteno. Četlo se od začátku tak špatně, že se to prostě nedalo. Kostrbatý styl, zbytečná ztráta času.

LussyP
09.08.2020 4 z 5

Velmi čtivá knížka, zahalená tajemstvím dvou rodin. Dva příběhy se krásně prolínaly, nic nebylo zmatečné.

iveta3689
02.08.2020 3 z 5

Kniha je vyprávěna z pohledu víc osob a také časových rovin. To mě hodně baví. Bylo to příjemně namíchané a udržovalo to napětí. Příběh byl celkem čtivý a rychle ubíhal. Vadilo mi ale, jak autorka neustále odkazovala na něco tajemného v minulosti hrdinek. Bylo to pořád dokola, asi se snažila čtenáře napínat do konce a čekat na překvapivý zvrat. Konec ale z mého pohledu jen tak vyšuměl.

cleopatra11
26.06.2020 2 z 5

Na straně 80 jsem knihu odložila..takový zmatek v osobách, příběhu, různých náznaků už jsem teda dlouho neviděla.
Téma je určitě poutavé, ale je bohužel napsáno takovým stylem, že od prní stránky nechápete, co tím chtěl vlastně autor říct.

jajinka111
26.05.2020

Tak třikrát jsem začínala číst a třikrát nedočetla. Knihu odkládám, škoda času.

LenkaKa
25.02.2020 3 z 5

Docela dobré napínavé čtení.

thrillery pro ženy

Autorovy knížky