Spartakus

Spartakus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403325/mid_spartakus-bE4-403325.png 1 1 1

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Naše vojsko

Спартак (Spartak) , 1947

BUBO26
24.04.2020 odpad!

Totálne zaujaté "sovietskym marxistickým" pohľadom, kedy je celý Rím kolektívne vinný za otrokárstvo. V dvoch odstavcoch stihol zhodiť veškeré učenie Sokratovo a Platónovo a neskôr aj celú prácu E. Gibbona. Čo Mišulin napísal je síce sčasti pravdivé, ale je to napísané tak pokrivene, že to stráca akúkoľvek výpovednú hodnotu. Na niektorých miestach si dokonca brutálne vymyslel celé povstania! Napríklad píše, že v roku 137 p.n.l. na Sicílii vypuklo povstanie otrokov, ktoré na 5 rokov ovládalo celú Sicíliu a dokonca dokázalo niekoľkokrát odraziť rímske légie! Netvrdím, že som na Rím odborník, ale načítané mám pomerne dosť a o niečom takom som nikdy nepočul. Ani vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky. Takže sú dve možnosti: buď, citujem, "Buržoazní historikové všemožně komolí historii nebo vystupují proti ní. Úkolem sovětské vědy je, aby vědecky marxisticky vysvětlila přesně zjištěné skutečnosti." a teda nám všetci doteraz klamali ALEBO prof. Mišulin bohapusto klame. Strana 40, ešte som sa nedostal k Spartakovi, prestávam čítať.

1949  0%Dějiny starověku
1954  0%Spartakus