Spálená země

Spálená země https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172010/bmid_spalena-zeme-vQI-172010.jpg 5 22 5

Známý autor touto knihou navazuje na publikaci Operace Barbarosa. Poutavě a věcně, jak to umí snad jen on, v ní přibližuje druhé dějství německo-sovětské války - německý ústup za Vislu. Carell shromáždil obrovské množství dokumentárního materiálu a svědectví řady přímých účastníků bojů. To mu umožnilo vylíčit události jak očima vojáků, tak stratégů. Vytvořil strhující dílo, které získalo ohlas u čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Mustang

Verbrannte Erde, Schlacht zwischen Wolga und Weichsel , 1993

vvikingg
01.05.2023 5 z 5

stejně perfektní jako první díl Operace Barbarosa , popis ústupu německých od Moskvy,,

Kamba
23.04.2021

Zatím jsem nečetl, jen jsem prolistovat, nicméně přidám jednu důležitou informaci, která nikde nezazněla a kterou bych před nákupem ocenil: uvádí se, že to je přímé pokračování knihy Barbarossa. A protože jsem očekával, že kniha Barbarossa je o operaci Barbarossa, tak jsem čekal, že navazující díl bude popisovat jaro 1942. Ale chyba lávky, původní kniha končí v zimě 1942,Spálená země pak popisuje roky 1943 a 1944

vvikingg
11.02.2021 5 z 5

od bitvy pod Moskvou následoval ústup, skvělá kniha jako od autora Operace Barbarossa

KAREL6725
15.05.2018 5 z 5

Pokračování , knihy operace Barbarossa, pohled na válku v Rusku německýma očima , prostě pecka kniha. Plný počet hvězd.

svickop
25.03.2015 5 z 5

Platí totéž, co jsem psal o Operaci Barbarossa: neexistuje ucelenější kniha popisující Východní tažení.

východní fronta (2. světová válka)

Paul Carell
německá, 1911 - 1997