Spáči

Spáči https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297465/mid_spaci-2AT-297465.png 5 221 50

Pravdivý příběh oddanosti, zrady, vraždy a pomsty.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Sleepers , 1992

Artep25
28.09.2018 5 z 5

Skvělý film a skvělá kniha .Bavila mně a motivovala ke čtení dalších od spisovatele i ,když čtení o mafii není úplně můj šálek kávy .

MortRainey
01.08.2018 5 z 5

KMŽ - kniha vás opravdu vezme a oproti výbornému filmu (s Bradem Pittem, Dustinem Hoffmanem či Robertem de Direm) jde ještě více do drsných detailů, jak už to v knihách bývá...

t.adm
01.02.2018 5 z 5

Nečíst při špatném rozpoložení, ve smutku, blbé náladě. Tenhle příběh vám nejdříve bude hýčkat srdíčko scénami z Pekelné kuchyně - životem čtyř nerozlučných kamarádů. A po jednom žertíku vám srdce vyrve, rozřízne a pošlape. U žádné jiné knihy jsem takto nebrečela. Poslední, ač "pozitivní scéna" - vzpomínka, mě odrovnala úplně, protože nejhorší bylo právě to srovnání PŘED a POTOM. Doporučuji, ale ... bude to náročné.

allyce
23.01.2018

Čtu si takhle v pohodě knihu o radostech a strastech čtyř malých kluků, jsem asi v půlce knihy, dojde ke zlomovému bodu a mně něco v hlavě sepne. Poklidná idyla je v tahu a já si uvědomím, že čtu knihu, podle které jsem viděla natočený film, po jehož zhlédnutí jsem si říkala, tohle už nikdy vidět nechci. Rychle jsem knihu zavřela s tím, že dál už číst nebudu, protože najednou mi paměť funguje a zcela jasně si pamatuji všechnu tu zhoubnou krutost a neskonalé zlo.

jiri77
30.10.2017 5 z 5

Hodně silná kniha ,popisující velké kamarádství čtyř hochů,které potká v životě
naprosté peklo v nápravném zařízení. Kniha je napsaná hodně reálně,až z toho mrazí. Vůbec si nedovedu představit ,že bych něco takového vydržel. Jedna z nejlepších knih ,které jsem četl a doporučuji všem aby si ji přečetli.

MiaFidor
01.09.2017 4 z 5

Kniha na můj vkus příliš dlouho popisovala prožívání dětství v Pekelné kuchyni - proto 4 hvězdy.Dala bych 5 hvězd, kdybych neviděla film ( velice dobře zpracovaný)nebylo zde příliš odlišného.

Ilona18
17.08.2017 5 z 5

Knihu doporučuji!! Chystám se podívat na film, ale asi jako vždy kniha vyhraje.

Nita17
10.08.2017 5 z 5

U této knihy se těžko zvládají emoce. Děs z toho, čeho jsou lidé schopni, bezmoc, vztek, sympatie a pochopení pro spravedlnost. Čtyři chlapci v dobrém i zlém. Kniha nabízí více než film, ale i ten stojí za shlédnutí, obojí ovšem pouze pro otrlé.

Libunkaa
02.07.2017 5 z 5

Brutální, smutné, a proto je to silně emotivní. A právě emoce by měly být smyslem literatury, proto dávám plné hodnocení. Pevně věřím, že takových příběhů se v reálném životě bohužel odehrává víc, než tušíme.

Moymeer
02.10.2016 4 z 5

Vlastně už ani nevím, proč jsem se rozhodl si knihu přečíst, tak jako tak to byl ale výborný nápad. Je to jedna z těch knih, kterou čtete opravdu dlouho, protože se do ní vlastně tak úplně nezačtete, po přečtení máte husí kůži, víte, že jste právě přečetli jednu z TOP knih vašeho života a zároveň víte, že už si ji nikdy znovu nepřečtete. Zvláštní, ale skvělé. Doporučuji skoro každému :)

Medunkavera
29.07.2016 5 z 5

Knihu jsem nečetla. A teď vím, že bych to nedala. Viděla jsem jen film. Tenkrát jsem pracovala ve videopůjčovně a tak jsem ho shlélda, abych věděla, co o něm mám zákazníkům,
kteří si tenkrát - ještě kazetu - vypůjčovali.
[Spoiler]
Ze začátku, paráda: čtyři kluci - kamarádi na život a na smrt, bezstarostný život, kteří si užívají v Pekelné kuchyni různých takových klučičích blbostí - se dopustí velice závažného činu. Pak - co se stane, je hrozný. Následky jsou děsivé.
Brečela jsem lítostí, bezmocí a vztekem.
Lítostí, nad tím, co Ti kluci museli prožívat v tom zařízení, do kterého se potom dostali. Jakému ponížení se museli vystavit! Hrůza hrůzoucí. Brečela jsem bezmocí a vztekem, že těm klukům nemůže nikdo pomoci...
NE. Na tohle se už nikdy nebudu koukat a tohle nikdy nebudu číst.

Janet11
28.07.2016 4 z 5

První polovina knihy mi připomínala Knoflíkovou válku, parta kluků vyvádějící rošťárny, někdy trochu ostřejšího charakteru, ale pořád v mezích zákona. Pak se bohužel stane něco, co se stát nemělo a od druhé části jsem měla místy husí kůži z toho, co se dělo a nejspíš i děje v některých ústavech pro nezvladatelné děti...Skutečnost, že se příběh opravdu odehrál jen umocňuje pocity z tohoto příběhu.

asam
28.07.2016 5 z 5

Mistrovsky napsaná kniha, Doporučuji k přečtení.

MonikaV
19.06.2016 3 z 5

No no strany cca 135 se to vleklo jak týden před výplatou. Pak to bylo zase rychlé. Po přečtení komentářů jsem čekala, že to přečtu jedním dechem, ale ne. Strašně pomalý rozjezd.

gossipavlina
23.05.2016 5 z 5

Hodně silná káva, až se mi občas zvedal žaludek. Kruté a nelidské.
Ale četla se dobře, příběh čtenáře dokáže hezky vtáhnout do tamního prostředí. Místy jsem před očima místo písmenek viděla samotný děj. Přátelství čtyř kamarádů v dobrém i ve zlém, to se mi líbilo.
Nicméně je mi jasné, že tuhle knížku už podruhé do ruky brát nebudu.
Kdo máte odvahu, směle do ní.

DickBach
20.04.2016 5 z 5

Film byl velmi, ale opravdu velmi ubohý pokus o napodobeninu. I když naprosto uznávám, že spousta zážitků je příliš bolestných, takže je nelze zfilmovat, promítat, dívat se na ně.
Kniha je drsným vhledem do duší čtyř malých darebáčků, kteří byli přinuceni být velkými kluky. Myslíte že spravedlnost zvítězila? Nevím, já ji vidím opravdu totálně slepou.

dadako
26.02.2016 5 z 5

Svého času se mi líbil i film, ale kniha je ještě lepší.
I přes pomalejší začátek mě bavila a ke konci jsem hltal stranu za stranou. Kniha o velkém přátelství, prostředí kde tito přátelé vyrůstali, chybě kterou byli nuceni zaplatit dráž než si kdo dokázal představit a promyšlené sladké pomstě.

playada
05.10.2015

Přiznám se , že jsem knihu nečetla, ale viděla jsem film. Smutné.

Palele
08.03.2015 4 z 5

Kniha o jednom obdivuhodném přátelství a o hloupé chybě, za kterou je třeba zaplatit hodně vysokou cenu. A musím říct, že to je jedna z mála knih, kde se mi moc líbilo i filmové zpracování.

Blanice
16.02.2015 4 z 5

Strhující příběh, dětství v Hell´s Kitchen muselo být náročné a dobrodružné. Krádeže a násilí jako součást běžného života a nutnost k přežití. Klukovina, která skončila tragicky a chlapce dostala před soud. Otřesné zkušenosti z nápravného zařizení se všemi čtyřmi kamarády krutě zamávaly (některé obzvlášť hnusné pasáže jsem radši přeskočila). Přátelství v dalších letech přetrvalo, třebaže se sociální rozdíly mezi 4 muži prohloubily. To, jak se pomstili svým trýznitelům, bylo brilantní.