Sovětské strategické letectvo v době studené války

Kniha sleduje vývoj sovětských letadel dálkového letectva od 2. světové války až do rozpadu Sovětského svazu v roce 1991, včetně počátečních kroků při vzniku střel vzduch-země, prvních nadzvukových dálkových bombardérů až po výkonné Tu-160, které jsou schopné nést až 12 střel s plochou dráhou letu. Text doplňuje více než 500 fotografií, které dříve nebyly mimo Rusko publikovány, dále 61 barevných kreseb a perokreseb letadel a jejich výzbroje, díky čemuž je tato kniha nepostradatelným zdrojem informací pro všechny letecké nadšence daného období....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288719/sovetske-strategicke-letectvo-v-dob-C45-288719.jpg 51
Literatura naučná, Historie, Vojenství
Vydáno:, Naše vojsko

Perseus

výborná kniha o ruském/sovětském bombardovacím letectvu v době studené války (cca od konce 2. sv. války do 80. let). Jsou zde podrobně popsány všechny typy letounů používaných v té době sovětským letectvem a to včetně jejich vývoje, výroby, zkoušek, verzí, rozdělení k jednotlivým jednotkám a taktiky. Dále je zde vysvětlena hierarchie sovětského bombardovacího letectva včetně velitelů. Samozřejmostí je bohatá sbírka velmi kvalitních fotografii.
Vřele doporučuji všem zájemcům o sovětské letectvo studené války.

Jefim Gordon

Jefim Gordon