Sousedství na hranici (Bruntálsko 1938-1946)

Sousedství na hranici  (Bruntálsko 1938-1946) https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301230/sousedstvi-na-hranici-bruntalsko-19-eOE-301230.jpg 5 4 2

Jak se žilo na Bruntálsku v době, kdy se ve zdejších krajích běžně mluvilo německy? Co prožívali zdejší obyvatelé v posledních předválečných letech, během války a v prvních poválečných letech? Kdo žil v kraji pod Pradědem, kdo z něho odešel a komu se stal novým domovem? Tato kniha se snaží přinést alespoň částečně odpovědi a pokouší se nahlédnout do běhu událostí let 1938 - 1946.... celý text

Abroš
13.03.2020 5 z 5

Bruntálsko je srdcovka.Kniha popisuje pohnuté okamžiky v okrese Bruntál v letech 1938-1946.Mnoho zajímavých poznatků

jiri77
26.06.2016 4 z 5

Kniha mi přinesla mnoho informací o mém rodném domovském okrese,které mě chvílemi hodně překvapily. Autor nás seznamuje se životem na Bruntálsku v období 1938-1946 a popisuje jak zde probíhali volby jak před válkou tak i po válce,popisuje jak se stal tento okres součástí Velkoněmecké říše a pak i osvobození Rudou armádou se řadou zajímavých informací s výtažky svědectví místních obyvatel. Zabývá se i odsunem Němců po válce. Zabývá se i tématy jako zdravotnictví,kultura a podobně. Kniha má spoustu dobových fotografií, akorát mě mrzí že se vesměs všechny týkají Bruntálu až na nějaké výjimky a na jiné obce se v obrazové části knihy moc nemyslelo, proto uberu u hodnocení o jednu hvězdu. Moc doporučuji všem co mají rádi historii a hlavně Bruntálsko.

Bruntál Bruntálsko

Igor Hornišer
česká, 1966
2015  90%Sousedství na hranici (Bruntálsko 1938-1946)
2018  80%Mezi orlem a orlicí: Bruntálsko 1914-1938
2021  80%Pod horami prostřeno