Rozsudky sudcu Óoku

Rozsudky sudcu Óoku https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504793/bmid_rozsudky-soudcu-ooku-bTV-504793.jpg 5 9 9

Soudce Óoka série

Dvanásť príbehov sudcu Óoku, ktorý dokázal svojim dôvtipom prísť na kĺb aj najzamotanejšiemu prípadu a spravodlivo rozsúdiť každý spor. Kniha Rozsudky sudcu Óoku rozpráva o japonskom sudcovi, ktorý je spravodlivý a neúplatný. Je to sudca Óoka, ktorý vyrieši každý prípad. Óoka Tadasuke bol skutočnou historickou postavou. Žil v Japonsku na prelome 17. a 18. storočia, a pretože vtedajšie zákony boli príliš prísne, často ich musel obísť svojou vynaliezavosťou. Zavrhol mučenie a žiadal, aby každé obvinenie bolo podložené dôkazmi. Tým si získal srdcia prostých Japoncov a vstúpil do ich rozprávania. Príbehy o ňom, či už skutočné alebo vymyslené, sa rozprávajú dodnes.... celý text

Zmiu
16.01.2022 5 z 5

Jde o stejné příběhy, které najdeme v knize Příběhy o soudci Ookovi z roku 1984. Toto vydání ale obsahuje 5 příběhů navíc.

Blančitos
20.08.2018 5 z 5

Příběhy soudce Óoky, které umí neskutečně pohladit po duši. Zamilovala jsem se do tohoto díla. :) ♥

bejan
17.06.2016 5 z 5

Krásný překlad a krásný jazyk. Kniha, která potěší malé i velké. A hlavní poselství těch příběhů? Spravedlnost je v porozumění a nedá se najít v liteře zákona, ale v jeho duchu.

Dandulka
26.01.2016 5 z 5

Velmi hezky napsané, s citem. Takové hezké "pohádky".