Soucitnost

Soucitnost https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141073/soucitnost-141073.jpg 4 17 4

Rozsahem nevelká, avšak obsahem mimořádná kniha shrnuje základy učení tohoto světově proslulého myslitele, politického vůdce a laureáta Nobelovy ceny. Vyzývá nás, abychom věnovali pozornost svému vlastnímu srdci a zaměřili se na všechny a všechno kolem sebe. Autor upozorňuje na chyby v postojích a vysvětluje, jak je v zájmu lepší budoucnosti můžeme napravit. Upřímná náklonnost k druhým může stát hlubokým zdrojem štěstí nejprve na úrovni jednotlivce a posléze zasáhnout mnohem širší okruh.... celý text

venbro
18.02.2018 5 z 5

Dokonalá knížka, hezky a srozumitelně psaná. Přečetla jsem jí jedním dechem a ráda se k ní vracím. Dává mi pocit klidu :-)

Ajinka126
26.07.2017 3 z 5

Nápad je krásný. Ale je psaná velmi těžkopádně. Hlavní myšlenky nejsou podány příliš srozumitelně. Mám pocit, že samotná kniha potřebuje druhého kopilota, který by mi to přeložil do srozumitelného jazyka.

Tatsume
27.07.2016 5 z 5

Jedna z knih, o které si troufám tvrdit, že se čte velmi snadno i velmi obtížně zároveň, podle toho, z jakého úhlu pohledu na knihu nazíráte a co v ní hledáte - jestli filozofii, náboženství nebo prosté rady, jak vnést do svého života trochu štěstí.

herdekfilek
27.01.2013 3 z 5

Dalajlama neúnavně plní PR tibetské věci. Nerozohňuje se nad nespravedlností záboru Tibetu Čínskou nelidovou armádou, ale řeční o síle soucítění. Neverbuje vojska, aby dobyl zpět svůj pozemkový fond v Himalájích, ale rozkládá o lásce a odpuštění. Revolta světového politika nevídaná a tím pádem i zcela bezpředmětná. Pokud by všichni politici byli jako Dalajlama, bylo by na světě příjemně jako v pelíšku. Takhle se na Dalajlamu hledí jako na vcelku vtipnou variantu mluvící tapety, která aplikovala Kristovo - já do něj chlebem - do reality a tím potvrdila, že všechny věčné pravdy se nemusejí setkat s absolutním pochopením. Vždyť už bychom měli být poučeni a prostě věřit zjevenému.
Kniha je přepis přednášek, které Dalajlama pilně vytapetoval po světě a téma je dané. Soucítění. Člověk by soucítěním mohl přesouvat parníky, ale bohužel ne politická rozhodnutí. Čína je Čína, nedá se svítit, to je kolos. Pokud bychom udělali zábor Tibetu my, už jí máme mezi očima a rozhlížíme se, kam nám za trest zmizly Sudety. Už zase.