Současná česká architektura a její témata

Současná česká architektura a její témata https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84893/soucasna-ceska-architektura-a-jeji-temata-84893.jpg 4 5 1

Monografie Petra Kratochvíla si klade za cíl zmapovat a představit čtenáři nejvýraznější stavby, rekonstrukce a jiné architektonické projekty realizované v prvním desetiletí 21. století. Po úvodních statích, které se zabývají otázkami po nejnovějších architektonických tendencích, soukromém a veřejném prostoru, architektuře a udržitelném rozvoji a některých dalších tématech, následují kapitoly, jež chronologicky představují nejzajímavější architektonické realizace v posledních deseti letech. Knihu doprovází 120 fotografií od renomovaných fotografů a desítky plánů a skic. PhDr. Petr Kratochvíl, CSC. (1950) absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v oborech filozofie a psychologie. Věnuje se kulturním aspektům vývoje měst, teorii památkové péče a současné české i světové architektuře.... celý text

martin9134
23.12.2020

Zajímavý výběr toho nejlepšího z české architektury 2000–2010. Zajímavé postřehy aplikované na různých typech budov, inspirativní jak pro architekty, tak pro laiky.

Jen ten název nebyl aktuální už během vydání. :-)

Malá výtka: v kapitolách na začátku knihy, které mluví o obecných trendech, mi chybělo víc obrázků. Autor popisuje a zmiňuje nespočet budov (v souvislosti s různými jevy) a zároveň je čtenáři bohužel neukazuje.

architektura

Petr Kratochvíl