Tváře noci

Tváře noci https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369778/bmid_tvare-noci-PyA-369778.jpg 4 116 39

Sophie Kent série

1. díl

Sophii Kentové se díky píli a houževnatosti podařilo vypracovat mezi elitu novinářské branže. Avšak v den, kdy zemřel její mladší bratr, se Sophiin soukromý i profesní život rozpadl na kusy. Zatímco se snaží přežít další den, rozhodne se – nyní coby reportérka krimi rubriky London Heraldu – vyzpovídat svědky brutální vraždy malého chlapce. Přitom se seznámí s vyděšenou ruskou modelkou Natalijí, která ví evidentně víc, než je ochotná Sophii prozradit. Když je potom v předvečer londýnského Týdne módy v luxusním hotelu nalezeno Natalijino zohavené tělo, Sophie si bolestně uvědomuje, že mohla děsivému činu zabránit. Sžíraná pocitem viny se po hlavě vrhá do zářivého, ale krutého módního světa, jehož odvrácenou tvář ovládají drogy, ničivá tajemství, prostituce a vydírání. Stopy vedou Sophii k překvapivému zjištění, že klíč k nalezení pachatele leží hluboko v minulosti, ve dvacet let starém případu vraždy jiné dívky. A nevypočitatelný, sadistický vrah zatím vyčkává, aby mohl udeřit znovu…... celý text

Detektivky, krimi Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Breaking Dead , 2016

Valeyman
18.03.2019 5 z 5

Ze začátku jsem měl trochu problém se začíst, ale pak už to celkem odsýpalo, akorát samostatné vyšetřování novinářky mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale určitě přečtu i druhý díl :-)

lenka7679
15.02.2019 4 z 5

Veliké překvapení, kniha se mi velice dobře četla, jen to vyšetřování úplně bez spolupráce a sama mi opravdu přišlo až moc, za to ubírám jednu hvězdu. Ale jinak už se těším na další knihu.

Mngwa
04.01.2019 3 z 5

Příběh, ve kterém je úplně každá postava úchyl nebo magor. Neříkám .. četlo se to dobře, ale nakonec už toho asi bylo moc. Navíc hlavní hrdinka mě štvala svojí naprostou absencí pudu sebezáchovy.

čef
29.11.2018 5 z 5

Novinářský hon za senzací, který se nakonec zvrhne v něco hodně nebezpečného není jistě v literatuře žádný objev. Nakonec podle mne nejvíc záleží na tom, jak autor donutí čtenáře vnořit se do problému. Této autorce se to myslím docela podařilo, hodně jako vždy pomohl způsob vyprávění v 1. osobě, rovněž zápletka je bombastická a závěr napínavý. Nejenom ženám se může toto dílo hodně líbit.

Vlak7
16.11.2018 2 z 5

První polovina knížky nuda m

Anna 13
21.09.2018 5 z 5

Po dlouhé době dokonalý thriller..., který udrží vaši pozornost od začátku do konce.

Rozhodně nedoporučuji začít číst pokud před sebou máte neodkladné povinnosti a zoufale malé množství času na příběh, díky kterému budete ponocovat a pak nebudete schopní usnout bez rozsvíceného světla.

A také to není nic pro slabé povahy.
Brutálního násilí, které je daleko za hranicemi šílenství, je v této knize příliš mnoho.

Obdivuji autorku s jakou intenzitou stupňovala vyvíjející se drama, které mělo příliš podezřelých a zvrhlých osob, než aby se dalo hádat a tipovat.

Tak vynikající a neuspěchaný konec knihy jsem nečetla... možná nikdy? To asi přeháním, ale tohle je přesně ten typ knihy, která nemá výpadky a u které není žádná stránka přebývající... A na konci prostě nemáte co dodat: jen zaklapnete knihu a dlouho zíráte do prázdna.

Silně doufám, že se dočkáme pokračování, i když si myslím, že tento svůj triumf autorka nepřekoná.

Dela111
14.07.2018 3 z 5

Novináři si v této knize velkou oblibu nezískají - pro napsání příběhu a s tím související počet prodaných výtisků, jsou schopni se chovat dost drsně. Ale autorka je bývalá novinářka, tak jistě ví o čem píše.
Kniha je napsaná čtivě, má spád. Závěr mě ovšem zklamal, přišel mi jako taková hozená bomba - jak co nejvíc ohromit, hlavně ať je to nečekané. To bylo, celé rozuzlení mně přišlo tak nějak násilím splácané, nereálné, vymyšlené na efekt, hlavně šokovat.
Nemůžu říct, že by to bylo úplně špatné, ale případné pokračování číst nebudu.

Mandlevest
05.07.2018 3 z 5

Kniha je čtivá, ale jakoby trochu odbytá v psychologii postav, i závěr, leč nečekaný, mi připadal přitažený za vlasy. A vadilo mi zbytečně moc vulgarismů v textu. Ale jako kniha na pláž asi v pohodě.

Lethania
05.06.2018 4 z 5

Kniha mě velmi překvapila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale dopadnou vraha prakticky sama mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Příběh z modelinkové branže by originální a vesměs i pravdivý. Určitě si přečtu další díl.

Flegmatička
05.06.2018 5 z 5

Brilantně napsané, napínavé, nečekaný konec. Víc od detektivky nepotřebuju :-) A těším se na další díl! :-)

perpe2a
31.05.2018 3 z 5

Já z knihy nejsem úplně nadšená. Přišlo mi, že je trochu naivní, jak hlavní hrdinka- novinářka vše rozkryje, odhalí, ke každému se dostane a získá informace...Vedlejší dějovou linku s otcem jsem vůbec nepochopila, za mě byla úplně zbytečná. A ten konec...Po dočtení jsem si říkala, hmmm tak už máme i supermanku. Děj mohl být více propracovaný a rozvedený a pak by tato kniha měla větší potenciál, takže můj názor: průměr.

Petule.k93
21.05.2018 5 z 5

Z knížky jsem nadšená. Přečteno jedním dechem. Napínavé od začátku do konce. Konec mě hodně překvapil. Postava Sophie se mi hodně líbila, ten její zápal pro věc. Doufám, že bude pokračování.

alzbeta4340
03.05.2018 5 z 5

Opravdu povedená detektivka, která se četla sama. Napínavé vyšetřování novinářky Sophie dotýkající se prostředí modelingu. Samotná Sophie je zajímavá figura, nejprve mi nebyla příliš sympatická, vnímala jsem ji jako příliš neurotickou a labilní. Ale ke konci knihy jsem si ji, nejspíš pro její houževnatost, velmi oblíbila.
Těším se na další díl.

JustWomen
28.04.2018 3 z 5

Napínavá zápletka, svět novinařiny a modelingu, ale trochu mimo realitu, protože vím určitě, že není možné, aby modelky byly takto zneužívané a nikdo si toho nevšiml. Nejde jen o jejich obličej, používají celé tělo, pořád je někdo fotí, obléká, líčí . A konec mi taky nesedl, pro mě prostě neuvěřitelné ...

scoiattolo
17.04.2018 5 z 5

Právě dočteno:-)Konec nabral opravdu rychly a prekvapivy spad.Doufam,ze autorka uz chysta dalsi knihu,kde se treba dozvime vice o smrti Sophiina bratra Tommyho.

LuckaH2
15.04.2018 5 z 5

Sophie mi bude chybět...některé kousky alá James Bond, ale asi co by neudělala pro dobrý článek a pravdu. Napínavá zápletka (četla jsem srovnání s Cormoranem, jako že stejně dobré - pro mě lepší), zajímavé postavy (Durand, Mack, Kate: "Tady je větší vedro, než když dvě morčata prdí v ponožce:-)", šéf...), zajímavosti ze světa novinařiny (stánek s časopisy je naše hřiště, musíte hodně upoutat, aby si lidi koupili...), i z drsného světa modelek, a hlavně hodně překvapivý konec. Takže za mě dobré a těším se na další díly!

i.stefany
10.04.2018 5 z 5

To bylo dobré, hodně dobré. Tváře noci vypráví krvavý příběh z prostředí nablýskaného modelingu. Knížka je napsaná svižným stylem, dobře se čte a až do samotného konce jste udrženi v napětí, kdo vlastně.

Majdusak
25.03.2018 5 z 5

Tak přiznám se, autorku neznám, a na konci knihy to byl tedy parádní veletoč, tipovala jsem všechny možné pachatele, ale všechny tipy byly špatně.
Na začátku mi chvíli trvalo "přepnout" z úvodních scén na skutečnou zápletku, ale pak jsem se zase nemohla odtrhnout. zajímavý, opravdu nevšední pohled do světa modelek, skrze novinářku. Mám ráda knihy, kde si hrdinka jede na vlastní pěst. Kdo čeká romantickou linku, tak se moc nedočká, ale vážně mi to tedy vůbec nevadilo. Dávám pět hvězd.

trudoš
16.03.2018 4 z 5

Zpočátku jsem měl trochu problém přijít na chuť hlavní postavě. Přeci jen, novinářská hyena, prahnoucí po detailech toho kterého mordu - k takovým hrdinům se hledá cesta těžko. Ale šanci jsem Sophii Kentové dal a holka nezklamala. Sice by se mohla mírnit v zádumčivém pohledu na svět, ale budiž, každý nemůžeme být druhý Zákopčaník. Takže spokojenost, už jen pro tu stylovou ich-formu.
Román nicméně začíná drastickým otvírákem, který se ukáže být pouhou kouřovou clonou pro změnu kulis. Patnáct let žurnalistiky udělalo s autorkou svoje, minimálně po stránce tvůrčího řemesla. A to už na scénu přichází anotací přislíbený svět vrcholového modelingu. Ten Corrie Jacksonová vykresluje bez příkras, živě a přesvědčivě, až mi těch mladých slečen bylo skutečně líto. Slabší je však v charakteru klíčových odhalení, čistě proto, že se za každou cenu snaží zužitkovat všechny zúčastněné figury a tím zvraty ztrácejí na překvapivosti. Ovšem velké plus má ode mě za absenci jakýchkoliv romantických odboček.