Som gej

Som gej https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511176/bmid_som-gej-W2o-511176.jpg 1 1 1

Som gej, no a?! Nie som na to hrdý, ale nechcem sa ani pretvarovať, že som hetero a že sa mi páčia baby. Lebo pravda je taká, že chalani sa mi páčia viac. Snažil som sa naozaj nič necítiť, netúžiť, zabudnúť naňho! Ale každou jednou sekundou bola moja zaľúbenosť väčšia a väčšia... Možno tam vtedy ešte nebola láska, ale bolo tam pobláznenie, očarenie a túžba, čo ma k ‚tomu‘ viedlo. A čo bude teraz? To neviem, ale aj ja mám právo byť milovaný taký, aký som! Rovnako tak, ako mám právo milovať, mýliť sa, alebo sa zmeniť...... celý text

verden
24.02.2024 1 z 5

Priznám sa, naivne som čakala niečo na štýl Love, Simon zo Slovenska, ale dostalo sa mi... ja ani neviem.

Vyjadrovacími prostriedkami a celkovo štýlom to pôsobilo veľmi autenticky, asi ako denník 15 ročného chlapca. No čo ma nenormálne rozčuľovalo, bola rozporuplnosť jednotlivých postáv. Ani nie tak v tom, že niečo iné hovorili a opak robili, to zas nie je nič výnimočné, ale koľkokrát si odporovali aj ich vyjadrenia a činy navzájom.

Adama som mala chuť fackať asi na každej strane. Ži tak, ako chceš, len aby si bol šťastný vs. nebuď gej, nájdi si babu. A do toho ho bez problémov kefoval :D

Mama veľmi podobne. Pred všetkým ťa chcem chrániť vs. je ok, že máš 15 rokov a ostaneš cez noc bohviekde s bohviekým.

Pri pasážach z Pokecu som vyslovene trpela.

K záveru sa radšej ani nevyjadrujem.

Celý tento počin mi príde ako keby mal spisovateľ naozaj 15 rokov, ten pubertálny pohľad na život, egocentrizmus, stratenosť vo svete aj v sebe samom atď. boli veľmi autentické, ale charaktery postáv totálne nezvládnuté, vyjadrovanie a mnohokrát aj správanie dospelých bolo vekovo na úrovni hlavného hrdinu.

S tematikou skúmania vlastnej identity, sexuality a sebaprijatia nájdete oveľa kvalitnejšie knihy. Táto za mňa proste nie.

gayové

David Salesky