Sólokapr

Vtipný satirický román z novinářského prostředí o tom, co zavinila shoda jmen a jak vznikají senzační zprávy. Majitel deníku Plesk lord Oxygen hodlá vyslat některého reportéra do vzdálené Izmaelie, kde je údajně na spadnutí válečný konflikt. Osudný omyl šéfredaktora způsobí, že tam coby zpravodaj nakonec k všeobecnému překvapení odjíždí venkovský dopisovatel Plesku William Boot, roztomile svérázný majitel rodinného sídla a znalec přírody. Krize v Izmaelii rozhodně není tak dramatická, jak by měla být; to se ovšem vlivem médií a různých nedopatření velmi rychle změní a děj dospěje k poněkud překvapivému vyvrcholení. Autor vládne typickým anglickým humorem a ironií, s nimiž se přesně trefil do novinářských praktik při lovení "sólokaprů"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43455/solokapr-roman-o-novinarich-43455.jpg 3.76
Vydáno, Plot

Scoop, 1938

Kniha Sólokapr

Greenfingers
13.07.2020

Román nabízí přehršle komických situací a dialogů oplývajících typickým suchým anglickým humorem. Co více si přát?
Doporučuji všem, kteří nepohrdnou duchaplnou zábavou bez jakékoliv podbízivosti a vulgarit.