Šokující pravda o smrti studentů z Djatlovovy expedice

Šokující pravda o smrti studentů z Djatlovovy expedice https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525757/bmid_sokujici-pravda-o-smrti-studentu-z--6548d85f06251.jpg 5 6 4

O tragické události z Djatlovova průsmyku, při níž na severním Urale mezi 1. a 2. únorem 1959 za nejasných okolností zahynulo devět sovětských turistů se již mnoho napsalo. Přes noc bosé a málo oblečené studenty cosi děsivého přimělo vyběhnout ze stanu do hustého sněžení a krutého mrazu. Jak už to bývá, objevila se celá řada teorií, od působení paranormálních jevů, po UFO až po útok Mansijů. Každá z teorií byla však časem zpochybněna či vyvrácena. V roce 2021 dvojice švýcarských vědců díky počítačové simulaci poprvé představila údaje, které poukazují na pravděpodobnost toho, co mohlo být za hrůzným zraněním a smrti devíti zkušených lyžařů. Lavina. To bylo vysvětlení Sovětů před 64 lety. Ale proti lavině hovoří spoustu argumentů, což švýcarští vědci sami uznali... Autor této e-knihy si prošel veškeré celosvětově dostupné informace o tomto případu a nabízí čtivé shrnutí veškerých faktů s šokujícím vysvětlením... Teorií je mnoho, ale jen správná dedukce podložena vyprávěním svědků nastínila, co se v ten osudný den stalo. Veškeré důkazy směřují k jednomu závěru, a to taky díky ruskému inženýru, který na začátku tohoto roku prohlásil...... celý text

Martule44
26.01.2024 4 z 5

O této expedici jsem už slyšela,ale nikdy jsem se nezajímala o podrobnosti úmrtí studentů. Poprvé jsem tedy četla o tom, jak to mohlo být, všechny ty spekulace, dohady, nejasnosti i detaily jejich možné smrti. Bylo to hodně zajímavé, ale i kruté a smutné...kolik už takových bylo v nesprávnou chvíli na nesprávném místě :-(

jprst
13.01.2024 4 z 5

Další verze událostí okolo Djatlovovy expedice, shrnutí faktů a autorova argumentace jsou hodně přesvědčivé, nicméně je to zase jen jedna z řady verzí.

dlabikk
06.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Další kniha o tragické události smrti studentů cestou na Horu smrti. Proč byli tito studenti tak nebezpeční, co věděli/viděli, že pravdu ruský režim tutlal a přísně tajil? Musím říct, že ze všech, co jsem četla, je tato asi nejlepší. Sice si autor udělal závěr sám na základě dlouhodobého průzkumu, opět je to jen domněnka, ale pro mne asi nejpřijatelnější verze toho, co se opravdu stalo. Doporučuji, kniha je krátká, doplněná o řadu fotografií, které jsou známé z internetu a jiných publikací.

ellisa12
06.11.2023 5 z 5

To se dalo čekat, že to bylo takhle ... chudáci studenti ... to musela být hrůza ...

záhady studenti pobyt v horách Ural (pohoří) nevyřešené případy Djatlovova expedice vysokohorská turistika

2021  100%Klíče Šalamounovy – Průvodce magií
2021  88%Mozartovy slzy
2020  65%Největší utajované záhady světa
2023  90%Šokující pravda o smrti studentů z Djatlovovy expedice
2023  100%Je Měsíc kosmická loď?

Kniha Šokující pravda o smrti studentů z Djatlovovy expedice je v