Sociální zabezpečení

Sociální zabezpečení https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377315/socialni-zabezpeceni-cU1-377315.jpg 5 2 2

Čtenářům je předkládána přepracovaná, doplněná a upravená publikace. Seznamuje s teoretickými základy práva sociálního zabezpečení, jeho historií, členěním, systémovým uspořádáním, právními vztahy, jejich utvářením a obsahem, odpovědností, klíčovými sociálními událostmi, sociálními právy a v neposlední řadě se širokou předpisovou základnou. Navazuje kapitola o lidských a sociálních právech a mezinárodních organizacích. Kapitola ekonomických souvislostí je zaměřena na možnosti řešení financování.... celý text

karol.cadex
30.03.2020 5 z 5

S ohledem na koronavirové opatření bych byla bez téhle knihy naprosto ztracená, jelikož je zrušena prezenční výuka a sociální zabezpečení je státnicový předmět.
V "Kahounovi" je VŠE. Použila jsem jej jak pro samostudium, tak pro státnicové okruhy.

Lady.Lucrezia
22.01.2019 4 z 5

Pokud si myslíte, že sociální zabezpečení je moloch, tato kniha je právě pro Vás. Obsahuje nejen současné informace, ale dobře mapuje i historický vývoj různých systémů a to včetně jejich kladů a záporů. Rozhodně se vyplatí mít ji doma, zejména pokud se věnujete sociální práci.

Autoři knihy

Vilém Kahoun