Sny o mnohosti světů

Publikace Sny o mnohosti světů srovnává obraz vesmíru v díle jezuitského polyhistora Athanasia Kirchera (1602–1680) Itinerarium extaticum (1656) a jednoho ze zakladatelů Royal Society Johna Wilkinse (1614–1672) The Discovery of a World in the Moon (1638). Zvláštní pozornost je přitom věnována myšlence mnohosti světů a nekonečnosti vesmíru v těchto dílech stejně jako odlišnému kulturnímu prostředí a životním zkušenostem obou autorů, které do značné míry ovlivnily jejich rozdílný názor na uspořádání vesmíru a místo člověka v něm. Kniha je tak sondou do počátků moderní vědy a šíření kopernikanismu v polovině sedmnáctého století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288060/sny-o-mnohosti-svetu-Xn4-288060.jpg 51
Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Pavel Mervart

puml

Barokní představy dvou učenců o tom jaký je Vesmír a jaké je místo Země, člověka a Boha v něm nebo spíš mimo něj. Rád jsem strávil chvíli s těmito dvěma učenci. Dík autorce a snad třeba do budoucna něco od Kirchera vyjde. Je to opravdu zajímavá postava.

Iva Lelková

Iva Lelková