České knižní obálky v edičních řadách: SNKLHU - Odeon (1953–1995)

České knižní obálky v edičních řadách: SNKLHU - Odeon (1953–1995) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320149/bmid_ceske-knizni-obalky-v-edicnich-rada-Td5-320149.png 5 9 4

Série edic pro významné české nakladatelství Odeon měli vždy v rukou přední čeští typografové a úpravci. Knihy nesly nezapomenutelnou grafickou podobu, která je dodnes velmi silným inspiračním zdrojem a kterou všichni tehdejší čtenáři velmi dobře znají. Kniha, kterou předkládáme, nabízí kurátorský výběr těchto edic z období 1953–1994 a zahrnuje například takové skvosty, které navrhli Adolf Born, Josef Istler či Jan Kotík. Publikace vychází v česko-anglické podobě. Zabývá se historií Odeonu, významem této nakladatelské značky a samozřejmě obsahuje výběr knižních obálek a přebalů. Editorka knihy je též autorkou grafické podoby publikace.... celý text

Kabuky
21.01.2023 5 z 5

Výborná přehledová publikace.

Mercatino
13.05.2020 4 z 5

Ta kniha je nádherná, dobře udělaná, jen jí chybí pořádný příběh, stejně jako u knihy s 70 let s Albatrosem.

Palivo
28.12.2019 4 z 5

Hezké to je. Moc obrázků. Škoda jen, že tam není soupis všech titulů. A nebo nějaký nahý holky. A kdyby se kniha prodávala dohromady s paštikou zdarma, tak by to taky nikomu neublížilo. Ale to je nakladatelům asi jedno! Takže proto jen 8/10

bejan
08.01.2017 4 z 5

Krásná kniha svým provedením, pro bibliofily, knihkupce, nakladatele a anitkváře důležitá svým zaměřením. Právem obrací pozornost ke skvělým edičním počinům a jejich typografickým řešením v dobách SNKLHU a později ODEONU. Ovšem k úplné spokojenosti mi v knize schází jednak větší textový a badatelský vklad autorky (to podstatné k tématu napsali pouze oslovení spolupracovníci z ODEONU) a především mi schází alespoň soupisy titulů jednotlivých edic.

obrazové publikace kolektivní monografie knižní obálky knižní grafika nakladatelské edice

Kniha České knižní obálky v edičních řadách: SNKLHU - Odeon (1953–1995) je v