Snadný cíl

Snadný cíl https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127493/snadny-cil-127493.peg 5 14 2

Dlouhá a neobyčejná cesta průzkumného pilota ve Vietnamu.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Alpress

Easy Target , 1996

Lev
13.04.2015 4 z 5

Příběh je o mladém pilotovi, který během války ve Vietnamu působil u tzv. pátračů a měl tak jednu z nejrizikovějších prací mezi piloty helikoptér. T. Smith zde dává čtenáři prostor k tomu, aby se seznámil s jeho povinnostmi během služby a zároveň aby trochu poznal samotný vietnamský konflikt. Člověk tu ale kromě výčtu různých akcí najde i střípky ze života na základně nebo mimo bojovou zónu. Kniha je zajímavá také tím, že i přes řadu brutálních scén, se autor snaží psát i s trochou humoru a u několika pasáží se tak člověk může od kruté reality války alespoň na chvíli odpoutat. Určitou dualitu jsem ale střídavě pozoroval i na autorově osobnosti a během čtení jsem se nedokázal vyznat v tom, jaký má vlastně vůči válce postoj.

freelex
06.07.2012 5 z 5

Nemusite být fandou Války ve Vietnamu, abyste si tuhle knihu oblíbili. Tom Smith neni žádný spisovatel, nybrž bývalý hippík, který flákal školu. Pokud ale zažijete silný příběh a najdete kolem sebe lidi, kteří se postarají o stylistiku, pak může vzniknout opravdu čtivá kniha se zajímavým dějem, jako je tahle.

válka ve Vietnamu (1959-1975)

Autorovy knížky

Tom Smith