Smysluplně žít – Aplikovaná existenciální analýza

Smysluplně žít – Aplikovaná existenciální analýza https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202638/bmid_smysluplne-zit-aplikovana-existenci-202638.jpg 4 10 10

Kniha se zakládá na poznatcích Franklovy existenciální analýzy a logoterapie, které prezentuje tak, aby se jim dalo porozumět a aby se daly aplikovat v neterapeutické, mimoklinické oblasti.Záměrem není vyučovat, kniha chce poskytovat návod. Protože pojednává o smyslu, jde o to, aby se čtenář osobně vyrovnával se svým vlastním, konkrétním životem. Smysl se nedá předpisovat; ani kniha jej nemůže poskytnout. Hledání smyslu je proces, který se musí dít trvale a nikdo jej z nás nemůže sejmout. Kniha nerozvíjí myšlenky přísně vědecky, nýbrž je koncipována se snahou navazovat na čtenářovy vlastní znalosti a zkušenosti.... celý text

J.F.
16.01.2019 4 z 5

Knížka možná ne tak strhující jako nejlepší knihy Franklovy, ale zájemcům o logoterapii a existenciální analýzu může dobře posloužit jako první kontakt. Längle se věnoval i otázkám, které Frankl jakoby přeskočil: smím tu být? Smím být takový, jaký jsem? Chci být?

Chmur
07.10.2017 2 z 5

Pro mě osobně zklamání. I když ne tak velké jako u Frankla. Celá myšlenka o smyslu života z velké části stojí na vodě. Neumím si představit, že by mi jako pacientovi trpícímu depresí nebo úzkostmi dokázala logoterapie pomoci. Je možné, že jsem nedosáhl patřičné moudrosti, nebo jsem příliš zablokovaný vůči postojům typu "i v utrpení se a v postoji k němu se nachází smysl života".

Nando
08.02.2015 5 z 5

Velmi zajimavá kniha, převážně myšlenka o dobrovolném zbavování se svobody a rozhodování, je pro mě přímo úžasná

Autorovy knížky

2002  84%Smysluplně žít – Aplikovaná existenciální analýza