Smutné město

Smutné město https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29971/smutne-mesto-29971.jpg 5 4 4

Detektivní příběh, ve ktrém se hlavní hrdina při pátrání po pachateli otcovy vraždy dostává do prostředí místního podsvětí mezi falešné hráče, překupníky drog a podvodné obchodníky. zdroj - KJM Brno

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Blue city

Roubas
26.07.2021 5 z 5

Úvod naprosto strhující. Weathera s batohem a pár dolarama vyhodí kamion v rodném městě, jako válečného veterána. Dvaadvacetiletý ranař chce, aby mu otec dohodil práci, ale po příjezdu zjistí, že jeho otec je už dva roky po smrti. Někdo ho zavraždil a nad městem vládne šeď podsvětí. První kapitoly jsou bezchybné. Každá je věnována jiné vedlejší postavě, od které se hlavní hrdina snaží získat informace, přičemž mu poctivě slouží dokonale a upřímně prořízla huba a železné háky. Postavičky jsou rozmanité, kouzelné a odráží to nejhorší, co dokáže svět korupce, drog a mafie vyplyvnout na zemský povrch. Následuje notná dávka akce. Jen se závěrečným rozuzlením mám lehoučký problém. Ne, co se logiky věci týče, ale formy. Rád odpustím.

JTB
08.03.2011

Jedna z mála knih, kde nevystupuje Lew Archer. Trochu podobné Dlouhému čekání od Mickey Spillaneho.