Smrt jako filosofický problém

Smrt jako filosofický problém https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139142/smrt-jako-filosoficky-problem-139142.jpg 4 4 2

Georg Scherer (nar. 1928), profesor filosofie v Essenu, ve své knize odpovídá na základní otázky, které jsou spojeny s faktem, že člověk musí zemřít. Zkoumá smrt hlavně ze čtyř hledisek: 1. Co je to smrt? 2. Existuje život za hranicí smrti? 3. Jak se máme postavit k smrti? 4. Odkud víme o smrti a jak? Jde tedy v podstatě o smysl smrti. Kniha podává výklad o tom, jak na tyto otázky odpovídali nejvýznamnější myslitelé v dějinách filosofie od jejich začátků a po současnost. Nejprve ukazuje, v jaké podobě se jeví otázka smrti v současné společnosti, charakterizované vědou a technikou. Dále vykládá nejdůležitější filosofické názory o tom, jak člověk poznává svou smrtelnost. Přitom se ukazuje hluboká krize, v níž se dnes nachází metafyzické chápání smrti a nesmrtelnosti. Proto se kniha věnuje také metafyzickým teoriím smrti. Nakonec podává nejdůležitější pokusy založit nové, postmetafyzické myšlení, pokud jde o otázku smrti. Schererovo dílo poskytuje základní a velice zasvěcené uvedení do filosofické problematiky v jedné z nejdůležitějších otázek lidského života.... celý text

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Problem des Todes in der Philosophie , 1988

zsn2014
12.03.2023 odpad!

Tolik chyb jsem v žádné knize už dlouho neviděla! K tomu rozházené odstavce u citací. Otřesné zpracování a nadhozená cena!

blackholesun32
07.05.2016 4 z 5

Čekal jsem od toho něco jiného, ale to je moje blbost. Poměrně srozumitelně napsané a ve výsledku docela dobrý souhrn na danou tématiku.

smrt

Georg Scherer
německá, 1928 - 2012
2005  70%Smrt jako filosofický problém
2005  90%Tomáš Akvinský s Georgem Schererem
2007  %Základní fenomény lidského bytí očima filozofie

Kniha Smrt jako filosofický problém je v