Smrť a ružové lodičky

Smrť a ružové lodičky https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76619/smrt-a-ruzove-lodicky-76619.jpg 3 5 2

Kimberlee Kalderová je taká slávna a úspešná, že z toho onedlho musia niekomu prasknúť nervy. Už prvá kniha z nej urobila milionárku a umožnila jej prepychový život. Kimberlee je luxusná mladá kráska, ktorú zbožňuje bulvár, predovšetkým sa však o jej priazeň bijú vydavatelia i literárni agenti. Ale čo ostatní spisovatelia? Tragikomickí zúfalci, ktorí majú za sebou roky driny a pred sebou neistú budúcnosť? V porovnaní s Kimberlee, novou princeznou detektívneho žánru, si pripadajú ako žobráci. A potom príde tá osudná konferencia na mystickom škótskom zámku Dalmorton, stretnutie spisovateľov, ktoré vyvrcholí vraždou. Kimberlee je mŕtva a hlavný inšpektor St. Just pátra po páchateľovi. Dostal ťažkú úlohu, pretože vari niet človeka, ktorý nemal dôvod Kimberlee zabiť... ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Death and the Lit Chick , 2009

Nez12náma
24.06.2014

Ano presne dej bol jednoduchy ,každodeny ale inak vety a sarkazmus postáv a ich správanie bolo užastné !To musím ocenit pýsala to Malliet (aspon podla mna)s trochou nenávistou !!!

Budly
19.05.2012 3 z 5

Detektívky čítam preto, lebo som rada prekvapená. Zaskočená, aby som si mohla povedať - tak toto som vôbec nečakala! A práve pri tejto detektívke mi to prišlo až príliš jednoduché. Vraha som síce, neodhalila, ale ani len som sa o to nesnažila. Nezaskočilo ma to, skôr som si povedala, že to bol trápny pokus prekvapiť čitateľa, ale sklamalo to.

G.M. Malliet
americká, 1951
2015  62%Zlověstný podzim
2016  71%Osudná zima
2011  52%Smrť a ružové lodičky

Kniha Smrť a ružové lodičky je v