Smolný život žížal

Smolný život žížal https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526205/bmid_smolny-zivot-zizal-6551ee7d0a585.jpg 5 4 1

Kdo by se zajímal o žížaly, ta nenápadná růžová stvoření, která žijí v zemi, a dokud nezačneme zahrádkařit, málokdy je uvidíme? Jaký život vlastně vedou? Jak vypadají a jaké mají vlastnosti? Nad čím asi přemýšlejí při nekonečném hloubení tunýlků a proč je vůbec hloubí? Co když hlava ztratí ocas - ztratí se nadobro jeden druhému? A co dělají žížaly za bouřky? Na tyto a mnohé další otázky se nám ve svém kresleném traktátu pokouší odpovědět talentovaná autorka nejmladší italské ilustrátorské generace Noemi Vola. Jak poťouchlé a dojemné je zkoumat žížaly, když často nevíme, co děláme sami Pokud ovšem žížaly v autorčině podání nejsme nějakým nedopatřením my.... celý text

Ditules
26.02.2024 4 z 5

Typický představitel ,,baobabí hravosti" . Autorka je mladá italská ilustrátorka, která se rozhodla věnovat svou knihu takovému netypickému živočichovi jako je žížala. :D
Můžu říci, že kromě slimáků a šneků je žížala jedním ze živočichů, které bych nejraději viděla z dálky a ještě za 2 m sklem, ale v této knize je to roztomilá záležitost a autorka si s ní skutečně vyhraje. Kniha obsahuje minimum textu, obrázky mají prim.

žížaly

Autorovy knížky

Noemi Vola
italská, 1993
2023  90%Smolný život žížal

Kniha Smolný život žížal je v