Smolný rok

Smolný rok https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196983/bmid_smolny-rok-A2C-196983.jpg 4 246 79

Pětačtyřicetiletá Ginny je přesvědčená, že je její rodina každých patnáct let stižena kletbou. Ona sama v patnácti otěhotněla a porodila dceru Lizu, jež ve svých patnácti udělala totéž. Teď uplynulo dalších patnáct let a obě svobodné matky, Ginny i Liza, s hrůzou čekají, kdy dospívající Mosey zopakuje stejný scénář. Tentokrát však kletba na rodinu dopadá nečekaným způsobem… Mrazivý román o matkách, které byly samy ještě dětmi, když rodily, dívčích přátelstvích, dávno ztracených i znovu nalezených láskách, zradě, zneužití a zklamání, nenávisti a žárlivosti. A především o rodině a pevných poutech, která vytváří.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Grown-Up Kind of Pretty , 2013

Kočičáci
04.12.2014 5 z 5

Už jen kvůli krásné obálce, která se mi zalíbila na první pohled, jsem knihu musela mít! Příjemným bonusem bylo, když mě při čtení příběh Velké, Lizy a Mosey naprosto pohltil. Nevšední styl vyprávění ze tří pohledů, a prolínající se přítomnost s minulostí, dělají tuto knihu ještě zajímavější.
Ráda doporučuji :-)

Annabella
26.11.2014

Velice pěkná kniha. Chvílemi jsem se ztrácela v ději, ale nakonec vše bylo vysvětleno a byl to opravdu nečekaný závěr. Velice doporučuji

vaili
24.11.2014 4 z 5

Začátek mě moc nechytil, ale tak v půlce jak se to pořádně rozjelo tak to stálo za to :)

malen
23.11.2014 5 z 5

Také se mi kniha velmi dobře četla, nepostrádala napětí, zajímavá byla i zápletka.

Prateri
09.11.2014 5 z 5

Skvělý příběh, na který mě nalákala obálka knihy.

Beatnice
28.10.2014 4 z 5

Velmi čtivá knížka. Tři různé pohledy na stejnou situaci, 3 ženy, 3 generace. Zajímavý příběh, celkem překvapivé zvraty. Podle mě úžasný pohled na myšlenky ženy, která je po mrtvici a nemůže mluvit, ale myslí, jen neví, jaké slovo označuje danou věc. Vřele doporučuji.

bookcase
29.09.2014 4 z 5

Zajímavý román, psán z pohledu tří žen, členek jedné rodiny, kterou provází osudová kletba.

Antoaneta
19.09.2014 4 z 5

Tak tahle kniha je pro mne velmi příjemné překvapení- krásná obálka úžasný příběh přečetla jsem na jeden zátah,rozhodně doporučuji stojí za přečtení.

mstep
27.08.2014 5 z 5

Pět hvězdiček za to, že mě dojala a vehnala mi slzy do očí... never give up!

Peace
22.08.2014 5 z 5

"Všichni děláme chyby, ale až to, jak si s nimi poradíš, ukáže, jaká v jádru jsi."

Kniha pro mne byla milým překvapením, protože se přiznám, že jsem od ní zase tak moc nečekala. Moc se mi líbil styl psaní autorky a také fakt, že jsem u knihy zažívala různé emoce. Obsahuje smutné téma, to nepochybně, ale má také vtipné momenty (zombie mamka, Hello Kitty pistole,..). A hlavně.. obsahuje krásné, nestárnoucí moudro, že člověk si má užívat každého momentu, dokud to jde. Rozhodně toto dílko doporučuji!

Marika Vanova
06.08.2014 4 z 5

Zvláštní knížka. Jsem ráda, že jsem u ní zůstala a dočetla, protože z počátku pro mě byla až moc ujetá, ale pak se mi líbila, je dobré a originální číst pokaždé z jiného úhlu, pokaždé z pohledu z jedné z žen rodiny Slocumbovic.

MartinaF
05.08.2014 5 z 5

Jsem knihou uchvácená. Příběh tří žen se mi moc líbil. Každý z nich měl něco, čím mě zaujal, takže jsem se vždycky těšila na to, až skončí jedna kapitola a začne druhá. Vřele doporučuji si přečíst. Konečně po dlouhé době kniha, která mě strhla od začátku do konce.

BUBINA1971
12.07.2014 5 z 5

Skvělá knížka.Čtete a rozmotáváte příběh-naprosto originální,nečekaný.

evasamankova
08.07.2014 4 z 5

Skvělá kniha a hezký příběh, okořeněný správně drsným humorem. Děj mi přišel hodně nepředvídatelný, celkově psáno velice příjemným stylem.

Jitulisko
06.07.2014 5 z 5

Tahle kniha byla DOKONALÁ!!!! Nutila z zamyšlení a zárověň se krásně četla... Doporučení je na 100%

Veroka
26.06.2014 5 z 5

Knížka na jedno odpoledne, od které se nedá odtrhnout. Lehce drsný humor, zajímavá zápletka.

Maragad
16.06.2014 4 z 5

V knize se hodně řeší předsudky okolí, kdy se celé město dívá na Slocumbovy ženy s opovržením a čekají, kdy Mosey také přijde do jiného stavu. Liza jako bývalá drogově závislá, na kterou se lepili všichni chlapi z okolí, k jejich dobré pověsti moc nepomohla. Ale také se v knize řeší i problémy každé z žen zvlášť a tady se mi moc líbil návrat do minulosti Ginny, kdy někoho poznala, ale bohužel to nevyšlo. Ovšem teď se pár věcí změnilo, ona dostává druhou šanci a uvědomuje si, že nikdy není pozdě na to, být šťastná. Smolný rok je sice kniha, která má ne příliš šťastný průběh děje, ale to neznamená, že ten rok nikdy neskončí. Každý má nárok na trochu toho štěstí a snad i naše hlavní hrdinky se ho dočkají. V knize se neobjevují jen negativní situace, ale také se tu setkáváme s láskou, která až hory přenáší, ať už je to ta rodinná nebo partnerská.

kejty91
12.06.2014 4 z 5

knihu jsem dočetla, téměř jedním dechem. Nedalo se odpoutat a mám z ní knižní kocovinu. Vřele všem doporučuji. Detektivky nesleduji a tak děj byl pro mě stále o hledání něčeho nového, něčeho co bych fakt nečekala. A navíc to je hooodně ze života (některých). I když jsi téměř na dně, pokud máš někoho blízkého, vzchopíš se a jedeš dál (v tomhle případě byly touto zázračnou energií děti). A taky oceňuji jednotlivé kapitoly a vyprávění jednotlivých osob v nich - kapitoly se jmenují jen Velká - Liza - Mosey.

Morsie
25.05.2014 5 z 5

Ach, Smolný rok! To byla prostě a jednoduše láska na první pohled. Hrozně se mi zalíbila ta obálka - věděla jsem, že to je ta kniha, kterou právě hledám!
Věděla jsem, že to je ta kniha, kterou si vezmu ven na louku, kterou budu číst ve stínu růžového keře a naprosto splynu s příběhem. Věděla jsem to.

Tahle knížka je skvělá letní oddechovka, která ale v mnoha směrech překvapí. Není to jen prvoplánová romantika a já nevím co, je to příběh, jaký jsem ještě nikdy nečetla. Smolný rok mě naprosto odrovnal a já ještě teď stěží přicházím na ta správná slova, jakými bych obsáhla všechny ty pocity, co ve mně vyvolal.

Občas se mi stane, že narazím na knížku, která mě uchvátí, no určitě bych to nečekala od titulu, který je zařazený v regálu mezi společenskými romány.

Fakt boží, dlouho jsem se tak nebavila a jen doufám, že autorka brzy vydá něco dalšího. A doufám, že mě znovu ohromí!

láska tajemství rodinné vztahy Mississippi

Autorovy knížky