Smolný rok

Smolný rok https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196983/bmid_smolny-rok-A2C-196983.jpg 4 246 79

Pětačtyřicetiletá Ginny je přesvědčená, že je její rodina každých patnáct let stižena kletbou. Ona sama v patnácti otěhotněla a porodila dceru Lizu, jež ve svých patnácti udělala totéž. Teď uplynulo dalších patnáct let a obě svobodné matky, Ginny i Liza, s hrůzou čekají, kdy dospívající Mosey zopakuje stejný scénář. Tentokrát však kletba na rodinu dopadá nečekaným způsobem… Mrazivý román o matkách, které byly samy ještě dětmi, když rodily, dívčích přátelstvích, dávno ztracených i znovu nalezených láskách, zradě, zneužití a zklamání, nenávisti a žárlivosti. A především o rodině a pevných poutech, která vytváří.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Grown-Up Kind of Pretty , 2013

jluky
21.01.2018 2 z 5

Smutné ....Bol to zaujímavý príbeh 3 "žien" , ale mnohé nepodstatné pasáže som preskakovala a priznám sa, že štýl písania autorky mi veľmi nesedel.
Prelúskala som sa ku konci, ale určite sa k nej v budúcnosti nevrátim.

Sandalkar
13.01.2018 5 z 5

Zajímavá knížka, od které jsem to rozhodně nečekala, neboť jsem ji nalezla za 39 Kč v Levných knihách... Příběh tří žen, vyprávěný z jejich perspektivy, plný až detektivních zápletek. Velké plus autorky vidím i v tom, jak jednoduše a plně popisuje svět kolem svých hrdinek. Děj vás vtáhne. Těším se na další knížky od autorky. Doporučuji.

strippedd
12.11.2017 4 z 5

Za mě knížka tak akorát. Autorka mě vtahla do příběhu plný napětí, kdy jsem si lamala hlavu jak to sakra bylo. Tak to mám ráda. Chvílemi jsem chtěla zatrast s Mosey, ale pak jsem si řekla, že je to vlastně dítě tak co čekám. Knížku mi darovala kamarádka a uz vim proč. :)

Danago
08.07.2017 5 z 5

Od knížky jsem nic nečekala o to větší bylo moje nadšení. Příběh mě zaujal od první stránky. Nedokázala jsem se od čtení odtrhnout . Knížka je napsaná velice citlivě, má neotřelý námět, je v ní napětí, trocha humoru i smutku hodně lidské lásky . Mě knížka opravdu dostala, moc se mi líbila!!!!
Komu vadilo pojmenování Velká/Malá ať se trochu zamyslí jestli ve své rodině nemá takto zvláštní pojmenování , které nikdo mimo rodinu nepochopí, my doma máme několik takových soukromích výrazů.....

cukrovka
24.05.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, který je nám předkládán z pohledu tří osob. Zpočátku trochu nepřehledný děj se rozvíjí postupným odkrýváním rodinných tajemství.

Princezna22
01.04.2017 1 z 5

Úvod do knihy mě strašně bavil... Ale pak,sakra. Uffff neměla jsem vůbec chuť ani náladu knihu otevírat a číst. Nakonec jsem knihu přečetla... Ale něco tak nutného jsem ještě nečetla. OSLOVENI malá,velká ehm. To je snad vtip???.. Vzhledem k hodnocení čekala jsem hezčí příběh. Za mě rozhodně ne,nelíbilo.

BlackFairy
07.02.2017 5 z 5

Dlouho jsem nečetla knížku, kde by mi byl vyjadřovací styl autorky tak "blízký", přišel mi tak přirozený a téměř samo to do mě lezlo.
V knížce si každý něco najde, a to i něco hlubokého, viz. nádherný úryvek, též můj oblíbený, zmíněný KattyV. o pár řádků níž :)

Nartaya
01.02.2017 3 z 5

Chtěla jsem si odpočinout, nic neřešit a bavit se. Všechna tato kritéria knížka splnila. Bavila jsem se, chvílemi i trochu toho napětí prožila, psychicky se oprostila od reality alespoň po dobu čtení, a vůbec nic jsem neřešila... Děj knihy plynul a já plynula s ním...

Jo, pokud nehledáte nic hlubokého a jde vám opravdu jenom o to na chvilku vypnout a baví vás pohádky pro ženy (těžko si představit, že by tuto knihu četl muž), ale nechcete zase červenou knihovnu, ačkoli i zde jsou trochu její prvky, pak po téhle knížce sáhněte a bavte se spolu s Velkou, Lizou i Mosey.

kikidok
18.01.2017 2 z 5

Na to, jak má kniha dobré hodnocení jsem čekala něco víc. Za celou knížku se mi nepodařilo se začíst, ve volném čase jsem neměla chuť si knížku otevřít. Co se týče příběhu, přijde mi že nebyl pořádně dořešený. Dlouhé kapitoly mě taky moc nebavili. Ze začátku mi to přišlo trošku jako telenovela. Podle mě podprůměrná kniha.

Padla Hvezda
14.01.2017 3 z 5

Knížka me bavila, i když jsem to od ni neocekavala. Jsem ráda, že jsem se tentokrát ve svých odhadech milila a dopadlo to jinak, než jsem čekala. 3,5*

martinami
10.11.2016 5 z 5

Naprosto jsem uchvácená. Psaní tří postav bylo ze začátku komplikovanější, ale příběh pořád napínavý a pointa lásky v rodině je úžasná. Mám pocit, že jsem tam byla s nimi. Bezva

lapagerie
05.09.2016 5 z 5

Úlovek z Levných knih mě pohltil. Příběh, prolínající se ve třech pohledech (Velká, Liza, Mosey), měl spád, napínavou zápletku a zajímavé rozuzlení. Určitě dobrá volba.

romana4049
23.08.2016 3 z 5

Líbilo...Ale ten konec se mi zdál trochu hollywoodskej. Kdyby se autorka držela spíš pochmurné linky, líbilo by se mi to víc.

peteveli
18.08.2016 5 z 5

Výborná, výborná, výborná.....bylo tam všechno. Hořko-sladký humor, tajemno, napětí, smutek, láska, trošinku erotiky, životní nadhled i prohry, lidský pád na samé dno a nevím co ještě....a tohle vše geniálně vyprávěné z pohledu tří hrdinek.
Moc pěkné!!!!!!

fis.rena
14.08.2016 2 z 5

Hlavní,co mi vadilo,bylo to oslovení...Velká,Malá :/ jak kdybych si četla Chobotničky z 2.patra...
Můj celkový dojem je nijaký,jelikož je v knize spoustu nepodstatných informací,které z toho dělají vleklý příběh. Nevím,jak ostatní,ale je vcelku jasné,jak to skončí hned ze začátku čtení a já pak nepociťuji nutkání číst dál.

acul.p
14.08.2016 5 z 5

Opravdu skvělá kniha :) Hezká oddechovka a přitom žádný slaďák. Chválím jako mnozí také obálku, která pěkně doplňuje tajemnou zápletku příběhu :)

jarka2222
04.08.2016 4 z 5

Knížku jsem začala číst už vloni, ale po šedesáti stránkách jsem ji odložila. Děj se vlekl, vyprávění jednotlivých postav, protože samozřejmě nečtu titulky, což je chyba, pak pro mne bylo zmatené. Nicméně něco zůstalo pod kůží a po roce jsem se ke knížce vrátila. Jsem ráda, že jsem to udělala. Zajímavé osudy všech hrdinek mi ukázaly, že i v problémech a starostech si lze zachovat lidskou tvář a soucit s druhými. Na mne však bylo v knížce příliš mnoho slov a na jednotlivých stránkách moc nepodstatných informací.

morava
22.07.2016 4 z 5

Ke koupi knihy mne v prvni rade nalakala krasna a tajemna obalka. V levnych knihach, kde jsem ji minuly tyden zahledla, byla jako posledni kus, jako by tam na mne cekala, az si pro ni prijedu.Krasna a tajemna nebyla jen obalka.Krasny byl i samotny pribeh, ve kterem postupne odkryvame tajemstvi, ktere by mozna nikdy nevyslo napovrch kdyby....

mijala
07.07.2016 4 z 5

Na to, že jsem knížku koupila za 19 kč, mě mile překvapila. Celý příběh je psán střídáním pohledů tří postav, což mu dodává spád. Častá ironie se mi ve vyprávění také líbila. Hlavní zápletku jsem čekala trochu jinou na základě anotace, proto jsem se také obávala, že to na celou knihu nebude stačit. Naštěstí se rychle ukázalo, o co zde půjde, a díky této zápletce a super poslední kapitole dávám 4 hvězdičky.

Nikolaoss
25.06.2016 5 z 5

Kniha pro mě má jak použitým stylem vyprávění, tak jazykem i příběhem a ryzími, živoucími postavami neuvěřitelné kouzlo a jsem moc ráda, že jsem ji v LK nenechala ležet.

láska tajemství rodinné vztahy Mississippi

Autorovy knížky