Smolařka

Myslíte si, že může být skvělé mít o rok starší sestru? Hnědooká tmavovláska Patricie si to nemyslí. Její patnáctiletá sestra Natálie je oproti ní vždy ve všem lepší, rodiče se v ní vidí. Mladší bráška je naopak nemocný, všechno se doma točí kolem něho, a nejlepší Patriciina kamarádka začala dávat přednost jiným holkám, takže si Patricie často doma i mezi vrstevníky připadá jako outsider, který nikoho nezajímá a je spíš na obtíž. Když se v jejím životů nečekaně objeví naprosto úžasný kluk, kterému, zdá se, ani ona není lhostejná, ale díky hloupé náhodě - a hlavně díky svým sourozencům - o svou příležitost Patricie přijde, je to pro ni už poslední kapka. K čemu takový život? Páťa je rozhodnutá ho rázně ukončit. V nejhorším jí naštěstí pomůže člověk, od kterého by to čekala ze všech nejmíň - a možná i díky němu nakonec najde i ona klíč k vlastnímu štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318265/big_smolarka-jmP-318265.jpg 417

Kniha Smolařka

Knihomolka506
04.11.2021

Mit starší sestru je pro mladší sourozence někdy náročné. To vám potvrdí hrdinka dívčího románu Páťa. Patricie si myslí, že se o ní nikdo doma nezajímá. Rodina se vidí ve starší sestře Naty, která už je přece na gymplu a navíc má nemocného brášku, o kterého se všichni starají. Ve škole maji novou a zvláštní spolužačku s divným jménem. Nikdo ale neví, co vše můžou způsobit kraťasy,které jednou Páťa vytáhne z popelnice...

alzbeta9265
24.01.2021

Ta kniha je skvělá,ale je to klasický příklad toho, že rodiče neberou své dítě takové, jaké je. Dokonalá dcera, nemocný syn a mezi nimi Patrika, která své místo hledá a cítí se osamělá. Potřebovala stejnou pozornost jako její sourozenci. Tuto knihu bych doporučila i dospělým, kteří chtějí mít děti.

Knihomolka59
15.12.2019

Tuhle knížku jsem četla jedním dechem. Velice mě zaujala, protože si myslím, že v dnešní době něco takového prožívá hodně dívek. Doporučuji.

Janca001
15.04.2018

Smolařka , knížka kde holka měla smůlu a nebylo to fér vůči její sestře, ale knížka mě bavila a určitě doporučuji holkám, aby si ji přečetly.

Eliška_Florbal
22.07.2017

Kniha byla úžasná, přečetla jsem ji za jediný den. Strašně mi bylo líto Páťi, jak nespravedlivě se k ní chovali, a že ji to s Honzou nevyšlo. Rozhodně čtěte.

EvikU.
09.04.2017

Román se i líbil. Bylo to čtivý.