Smith

Smith https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29500/bmid_smith-Rwc-29500.jpg 4 10 3

Dobrodružný příběh dvanáctiletého chlapce Smitha z Londýna 18. století.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Smith , 1998

aktijnov
02.11.2014

Krásná milá knížka ze staré Anglie. Četli jsme ji se syny "na dobrou noc" a byli nadšeni...

reader.007
18.08.2014 5 z 5

Tak já sice za tuto knihu obětovala horentních 19,- ;-) ale po těch letech, kdy jsem se konečně dostala k jejímu přečtení, si blahořečím, že mne v Levných knihách zaujala. Je v ní naprosto všechno, co správný dobrodružný román potřebuje, nadto kouzlo mé milované staré dobré Anglie a oceňuji i fakt, že na rozdíl od jiných podobně laděných příběhů, si autor nehraje na tajemný hrad v Karpatech a když už někde nakousne detail jako je podivný stín tuhle a nedořečená věta tamhle, neopomene ji nikdy nanejvýš o pár stránek dál vysvětlit.
Dnešním dospívajícím by asi bylo marné vysvětlovat jaký kult byl seriál o Jackovi Holbornovi a tak alespoň v duchu pochvalně poklepávám na rameno autorovi, že obohatil literaturu o více než jednoho sympatického a přečteníhodného hrdinu.

Kristie-Sophi
23.07.2013 4 z 5

Dětská a dobrodružná knížka. V knihovně mě stála jen 4 Kč, tak jsem to riskla :)
Sice je to určeno pro děti od 12-ti let, ale některé věty byly napsány až moc složitě - podle mě zbytečně. Jinak příběh byl povedený a to, co mi v anotaci slibovali, to i splnili. Byla jsem spokojená.

Anglie 18. století

Leon Garfield